Szerző Téma: Hererák 20 évesen  (Megtekintve 178869 alkalommal)

Badam

• Fórumtag
  • *
Re:Hererák 20 évesen
« Válasz #1485 Dátum: 2011. 05 01. - 09:29:03 »
Szia!

Sosem lehet tudni, lehet, hogy normális, lehet hogy nem. Szerintem rendben vagy de  mindenképp mutasd meg az orvosnak!!

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

04endx11

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1486 Dátum: 2011. 05 03. - 13:08:18 »
Sziasztok!

ma volt a második és egyben az 'utolsó' kör .
Csak gondolom megosztom veletek!
Kitartás!
1982
2004.03.12.- bal - 2004.04.1? RLA -> 2 kör BEP
2011.03.16.- jobb - Tiszta seminoma pT1 - 2 kör adjuvás Carboplatin
2011. 06 -> Hormonpótlás és kontroll
2011.06-2014.03 Hormonpótlás ( nebido)
2014.03 -> Hormonpótlás ( andriol kapszula)

tc23

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1487 Dátum: 2011. 05 03. - 19:47:16 »
Gratulálok 04endx11!

Pihend ki magad és minden jót!

tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1488 Dátum: 2011. 05 11. - 11:43:57 »
Mindenkinek a legjobbakat, kitartást meg minden.

Jó lenne hallani a legrégebbi arcokról is, hogy mi van velük. nhedit, Kapitány, dirk gently, ludyko, Zsofci, krisztyna, Tiby a teljesség igénye nélkül. Szívesen venném, ha látogatják még a fórumot, írnának valamit  ...

üdv: t
Születtem:1975. 08.
2010. feb. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz)
terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B
Kezelés: 3 BEP

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1489 Dátum: 2011. 05 17. - 09:43:02 »
Nagyon remélem, hogy azért van ez a csend itt a fórumon, mert mindenki kirándul épp...
Születtem:1975. 08.
2010. feb. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz)
terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B
Kezelés: 3 BEP

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1490 Dátum: 2011. 05 17. - 14:54:34 »
Sziasztok!

Lassan 2 éves leszek. A napokban volt alhasi CT-m és volt pár 5 mm-es és egy 9mm-es nyirokcsomó, Amúgy minden rendben, rá is írták, hogy áttét nincs. De akkor sem örülök. Persze, a nyirokcsomó bármi mástól is megduzzadhat... csak rossz, mert eddig mindig minden rendben volt (utolsó CT tavaly október). Valamit tudtok írni? Most akkor hogy lehet kizárni, hogy ez nem "az". Várunk, és nézzük, hogy jó-e...?

Köszi,

Ádám
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

kaakos

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1491 Dátum: 2011. 05 18. - 11:24:15 »
Sziasztok!
Lement a 4. köröm, 24én ct az dönt hogy kapok e még.Véreredményeim jók, ß-HCG 0,1 alatt, afp meg 2.4
Amúgy minden rendben, suliból nem kapok semmi leckét szóval ez az év tuti bukta  :'( :'(

Badam
 antibiotikumot nem szedtél? nekem azt mondták attól is megnőhetnek.

Remélem mindenki a legnagyobb rendben van :D
Üdv
Ákos
szül:1993.05 | műtét:2010.dec.16| carcinoma embryonale ,jobb herében, áttét hasi nyirokcsomókba|Kezelés:4 kör BEP/ Jun.9 RLA műtét | műtét után + 3 kör BEP

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1492 Dátum: 2011. 05 18. - 16:30:44 »
Szia!

Nem nagyon szedtem antibiotikumot, vagyis kb. a CT előtt egy hónappal valami egyhetes lórugás kúrát...Lehet attól?

Az a baj, hogy kicsit sajog az alfelem egy hete, és ez rossz emlékeket idéz bennem...bár kevesebb mint két éven belül nem hinném, hogy átmászna a másik golyómra is a nyavalya...na annak nem örülnék.

Gondolom és remélem, hogy mástól van, de attól még fosok rendesen, meg ez most megint pár hónap orvosozás, utánajárás, izgulás...

Ötleteket szívesen fogadok!

Üdv,

Ádám

maxi 8

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1493 Dátum: 2011. 05 19. - 20:44:26 »
Sziasztok!!! Sajnos  a férjemnek is heredaganata van.  33 éves. Amikor megtudtuk rá  két napra meg is műtötték. A daganat  1,5 cm volt. Én nagyon remélem , hogy   minden rendben lesz. Volt ct-n , de sajnos találtak nyirokcsomókat a köldöknél ami 2 cm-es. A szövettant holnap fogjuk megtudni. Én nagyon de nagyon elvagyok keseredve,  de a férjem nem látja rajtam , ő viszont nincs , vagy nem mutatja.Van két gyönyörű gyermekünk , a kislány 9 éves , a kislegény 1,5 éves. 3 hete volt a műtét és már dolgozik , a sebe már nem is fáj. Az orvosa mondta , hogy nyugodtan menjen. Csak azt nem tudom, hogy nem  korai volt ez a munka még?Engem  azok a fránya nyirokcsomók  izgatnak...   A tumor marker az viszont negativ lett.  Holnap mindent megfogunk  tudni. Gondolom most  fogunk kapni  kemot v. sugarat.  Tanácsokat szivessen fogadok!!! Hát ennyit tudok.  üdvözlettel:Ani

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1494 Dátum: 2011. 05 19. - 21:28:03 »
Szia Ani!

Természetes, hogy aggódsz, de hidd el, itt tényleg igaz a tapasztalat: ebből 99,9%-ban meg lehet (és kell) gyógyulni.

Nem feltétlen leányálom, de nem is vészes, majd kiderül. Az eddig elmondottakból nem kell nagyon rosszra következtetni, a nyirokcsomó sem biztos, hogy ettől nőtt meg. A szövettan fontos lesz.

Sugarat nem nagyon adnak, inkább kemoterápítát.

Kitartást, és kérdezz nyugodtan!

ÜDv,

Ádám

maxi 8

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1495 Dátum: 2011. 05 20. - 16:43:36 »
Szia Ádám!!! Köszönöm a bíztató szavakat.Ma megkaptuk a  szövettant semina  classicum .II/A std.Kapni fog  kemoterápiát 4 BEB KÚRÁT. Nagyon remélem , hogy birja majd.Első  időszak  gondolom én nagyon nehéz. A  szövettani papiron az áll , hogy 4 cm szövetszaporulat látható.  Akkor nem is olyan  kicsi volt ez. Pedig   2-3  hetet csúsztunk, mert mire  kaptunk időpontot az 1 hét volt , 2  hetet meg vártunk, hogy most mi lehet ez mert nem fájt neki, csak érzett egy húzó érzést de azt sem mindig.   Kemó alatt mit érdemes enni , vagy milyen   vitamint amitől könnyebb lesz?  Most nagyon jó lenne tudna  hízna egy kicsit ,mert nagyon lefogyott . Nem lesz könnyű ... , de ezen is túl leszünk. üdvözlettel: Ani

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1496 Dátum: 2011. 05 20. - 22:24:12 »
Szia!

A seminoma jó hír, azt lehet a legjobban gyógyítani! Azon a pár héten, ameddig húzódott az orvoshoz jutás, nem múlt sok, egy ilyennek sokkal több idő kell, ezen ne rágódjatok.

A 4 kör BEP az áttét (gyanúja) miatt kell. A kemót mindenki másképp viseli, szóval ne aggódjatok előre. Csak optimistán, másképp nem is megy. Csinálni kell, ez van! Nem kell túlbonyolítani, egyen amennyit jól esik, vagy még előtte kicsit többet, hogy legyen miből fogyni, ha nem menne a kaja kezelés alatt.

4 BEP kör kb. 4 hónap lesz, egy kör: 1-5. nap infúzió (kb. 2-3 óra), 2., 8., 15. napon oltás a farpofába. Az első 7-8. nap a legrosszabb, ahogy telik a szervezet a cuccal, főleg, ha émelyeg tőle az ember. Utána pár nap alatt minden rendben lesz. Az oltás eléggé odavág, beadása után pár órával felmehet a láz, hidegrázás, álmosság, estére elmúlik. Tehát 21 napos egy ciklus, aztán kezdődik újra némi pihenő után.

Amúgy egyéne válogatja, ki hogy viseli. Sajnos van, aki végighányja és nagyon rosszul van, van, akin szinte meg sem látszik.

Az fontos, hogy próbáljon enni, ha nincs étvágy, akkor is turmix, húsleves, minimum két liter víz a vesék védelmében, EÜ támogatásra van tápszer, egész jó ízű, 4-6x2 deci kitesz egy napi ételt. 2 éve 100 ft volt/darab. Én nagyon émelyegtem, de úgy gondoltam, pár napig nem árt ha nem eszek. Le is dobtam hipp-hopp 8 kilót. A másodikban már figyeltem rá, és sokkal jobban viseltem.

Van, aki idővel egyre rosszabbul bírja, nekem fordítva volt épp: egyre jobban hozzászokott a szervezet, az utolsó két oltás már meg se kottyant. Mondjuk azóta is a hányinger kerülget, ha meglátok egy infúziós palackot, meg bármit, ami ehhez köthető.

Nem árt, ha talál valami hobbit vagy bármit, amivel szöszmötölhet, hogy lekösse magát.

Nagyon kell figyelni a higiéniára, tisztaságra!

Röviden ennyi jut most az eszembe. Kitartást! Majd ha kezdődik a kezelés, még küldkünk a gyakorlati tanácsokat!

Ádám

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1497 Dátum: 2011. 05 20. - 22:28:32 »
Még annyit, hogy vitamin sosem árt, a csodaszerekről nem tudok mit mondani.

Én szedtem: Culevitet, de csak minimális mennyiséget (4x1 vagy amennyi épp sikerült), Béres cseppet+1000 mg C-vitamint, Magnézium és kálcium pezsgőtabletta pedig jó a vérképnek amit szétcsap a kezelés. De az orvost mindenképp meg kell kérdezni!

Hova jártok?

maxi 8

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1498 Dátum: 2011. 05 21. - 08:21:15 »
Kedves Ádám!!!!   Mi Győrben járunk . Megkérdeztem az orvost , hogy kell e valami vitamin, de ő azt mondta , hogy most annyi finom gyümölcs zöldség van  szerinte nem kell mert az is tabletta.     Az ökonetnél van c vitamin  por 1500 mg. , megfázásos időszakban  ezt szoktuk szedni.Most vettem 1 zsugor kaqun vizet. Egy ismerösöm ajánlotta mert sajnos neki is daganata van.  Veszprémbe  van ilyen fürdőviz  is  megbeszéltük vele együtt elmennek merülni.Én eddig is odafigyeltem a tisztaságra  két kisgyermek mellett kötelező de most mégjobban fogok.Félek egy kicsit a kemotól, mert 2 hónapja egy ismerösöm  ugyanez a betegsége volt  és meghalt, , de nem itt Győrben. Jó  tudom erre nem szabad gondolni de a bogár bennem van. Azt olvastam , hogy a gyümölcsöt felforralt és lehütött vizzel kell  megmosni. Igaz ez?Május 30 kezdi a kezelést.Ajánlották nekem valami yango juicet, és a lébényi teát  is  de mindenfélét nem igazán szeretnék , mert az sem jó.Remélem pár hónap múlva el is felejtsük ezt az egészet.köszönöm a tanácsokat. üdv. Szép  napot kívánok: Ani

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #1499 Dátum: 2011. 05 21. - 22:39:11 »
Szia!

Minden betegség lehet végzetes, így a hererák is. De hidd el, ez tényleg nem olyan vészes, a dokim is mondta, hogy ebből "illik meggyógyulni", viccelődve. Az ismerősötök vagy nagyon-nagyon-nagyon későn jutott orvoshoz, vagy pedig extrém ritka eset volt, ha tényleg a heredaganat vitte el, szóval ne ezzel rémisztgessétek magatokat, mert a kettő közül rátok az egyik sem igaz.

A többire nem tudok válaszolni, mi semmit sem vittünk azért túlzásba.

Hajrá!

Ádám