Szerző Téma: Esetleírás:áttétes mandularák, parotis (nagy nyálmirigy) rák  (Megtekintve 32186 alkalommal)

gyöngyvirág

• Fórumtag
  • *
Re:Esetleírás:áttétes mandularák, parotis (nagy nyálmirigy) rák
« Válasz #30 Dátum: 2015. 11 12. - 18:41:46 »
Szervusztok Kedves Mindnyájan!

Régen jelentkeztem valóban, mert az én drága párom kora tavasszal ELMENT. Ő nem tett meg mindent, amit lehetett volna a gyógyulásáért, így aztán nélküle éli tovább a család az életét, és bár elcsépelt szavak, de mégis igazak: nagy űrt hagyott maga után.

A tavaszi kontrollvizsgálatom szerint rendben vagyok. Most zajlik az őszi, még nem értem a végére, remélem ez is rendben lesz. Igaz, mindent megteszek, ami rajtam múlik, hogy ez így is maradjon. Mert élni szép, élni jó.

Péter!
Amennyiben sugárkezelést is kaptál, ne is reménykedj a nyáltermelés kiújulásában. A sugár egy életre kiöli a nyálmirigyeket is, nem csak a tumoros sejteket. Ha "csak" sebészi beavatkozás volt, akkor néhány hónap alatt a többi nyálmirigy átveszi-átveheti az eltávolított szerepét. Egészen jól lehet élni nélküle, én már csak tudom, és vallom, hogy nem nagy ár egy életért, amint a kézemelés korlátozottsága sem.

Ígérem, hogy a jövőben legalább havonta egyszer benézek, annak idején nekem nagyon nagy segítség volt lelkileg a fórum.

Az ERŐ és a HIT legyen Veletek.

gyöngyvirág

• Fórumtag
  • *
« Válasz #31 Dátum: 2015. 12 03. - 15:53:07 »

Lezajlott minden esedékes vizsgálat, onkológiai szempontból minden negatív. Van egy kis kálcium- és vas-hiányom, valamint a koleszterinem kicsit emelkedett. Ami számomra különösen jó hír, hogy a LYM% elkezdett emelkedni szép lassan, bár még eléggé elmarad a referencia alsó értékétől. (tehát az immunrendszerem újra elkezdett működni)
A Culevitet, mint már az előzőekben is írtam, szedem folyamatosan, szándékom szerint amíg az eszemet tudom. Már az onkológusom sem csukja be a fülét, amikor tájékoztatom erről.
Egyéb táplálék-kiegészítőket is eszem, mikor-mit gondolok fontosnak a vérképem és a közérzetem alapján. (No meg amit a pénztárcám megenged)
Most újra eszem Ganoderma gombát is, csak minimális mennyiségben. (a fiam saját kezűleg termeli)
Egyébként mindent meg tudok enni, amit akarok, az evés újra betölti az örömszerző funkciót is. (nálam mindig fontos volt ez is)

Kívánom, hogy kinek-kinek hite és reménye szerint teljenek az elkövetkezendő ünnepi napok.
Jó, jobb egészséget kívánok Mindnyájatoknak!

Az ERŐ, a HIT, a REMÉNY és a SZERETET legyen Veletek!
Mert élni szép, élni jó.

Gyöngyvirág

gyöngyvirág

• Fórumtag
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2017. 05 02. - 18:09:19 »

Azt hittem, hogy megszűnt a fórum, mert egy időben többször kerestem, és nem találtam.
Élek, jól vagyok, nyáltermelés nincs, nem is lesz, ha mégis, akkor Nobel-díjat kapok. Három hét múlva megyek a következő kontrollra, remélem minden rendben lesz. (2017.05.02)

Üdv Mindenkinek, tudjátok a HIT, ERŐ, REMÉNY legyen Veletek. A HIT elsősorban önmagunkban legyen!

Gyöngyvirág

A kontroll megtörtént, minden rendben van, sehol semmi kiújulás. (2017.07.18)
« Utoljára szerkesztve: 2017. 07 18. - 00:32:20 írta gyöngyvirág »

peter

• Fórumtag
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2017. 08 24. - 09:35:54 »
Szia Gyöngyvirág, és mindenki aki olvassa!

Régen jártam már én is erre..
Egyszer jött vmi üzenet, hogy az oldal megszűnt. Ezek szerint újra indult?

Örömteli esemény, hogy mintegy bő egy évvel a műtét, majd a kezelések (sugár és kemo) után a nyálmirigyeim beindultak! Igaz nem olyan mértékben mint előtte, de egy szendvics is le tud menni folyadék kíséret nélkül!!!

Üdv: Péter

gyöngyvirág

• Fórumtag
  • *
« Válasz #34 Dátum: 2017. 09 19. - 20:34:07 »
Peter, ennek nagyon örülök!

És mit mond a kezelőorvos? Az enyém szerint ez Nobel-díjas eset lenne! Nem ölte meg az összes nyálmirigyet a sugár? Mert nálam igen.

Szóval, nagyon-nagyon örülök! Csak így tovább! Az ERŐ legyen veled!

Szeretettel:Gyöngyvirág

peter

• Fórumtag
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2017. 10 19. - 10:47:41 »
Sziasztok!
3 évvel a mandularákom műtéte majd a kezelések vége után, most újból megjelent egy kis "szövetplusz"..
A biopszián már túl vagyok, most várok..

Gyöngyvirág!
Te veled minden rendben?

Üdv: Péter

gyöngyvirág

• Fórumtag
  • *
« Válasz #36 Dátum: 2017. 12 04. - 12:45:38 »
Szervusz Péter!

Velem minden rendben. A vérnyomásom ugyan szórakozik, de az más ügy. Nem kéne stresszelni az élet dolgain, még többet kéne dolgozni és a fejem sem fájna. Ez morbid humor volt, elnézést érte.

Péter, biztosan jól kijössz belőle, Te is erős ember vagy! Tudod, fogat összeszorítani, toppantani egyet a lábaddal, csak azért sem! Ha tudok segíteni, írj bátran, akár privátban is.

Al Ghaoui Hesna-val szólva:Félj bátran, de ne add fel! Szép havas-napsütéses napokat kívánok személy szerint Neked, és Minden ide tévedt Olvasónak!

(Ritkán vagyok fenn, mert egyrészt Egészséges vagyok és megfeledkezem a témáról, másrészt vacakol a számítógépem, és nincs újra keret, ezért kímélem. Bár az a lap biztonságos.)

A HIT, AZ ERŐ legyen veletek!

Gyöngyvirág