Szerző Téma: Hererák 20 évesen (2. oldal)  (Megtekintve 499928 alkalommal)

pimpa

• Fórumtag
  • *
Re: Hererák 20 évesen (2. oldal)
« Válasz #15 Dátum: 2011. 06 09. - 08:57:36 »
kaakos-t most műtik, én szorítok neki, hogy minden oké legyen!.

Persze mindenkinek a legjobbakat kívánom. Kitartás meg minden.

üdv: t
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

maxi 8

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2011. 06 10. - 08:07:13 »
Sziasztok!!! Én is szoritok kaakos- nak. Biztossan minden rendben lesz!!! Mindenkinek nagyon jót kívánok!!!
« Utoljára szerkesztve: 2011. 06 10. - 12:55:40 írta maxi 8 »

kaakos

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2011. 06 16. - 10:16:27 »
Sziasztok!Meg volt a műtét, 6 óra 10 perc.Kedd reggel jöhettem haza.Sajnos nem volt elég csak a laporoszkopia, kellett vágni is.Kb 12 centis vágás a hasam alján, mert az orvosnak kézzel is rá kellett segítenie, mert a kemo miatt össze vannak sülve a szöveteim.De amúgy minden rendben, jól vagyok, fájogatnak a sebek de ennyi..Most reggel voltam kötözésen meg varratszedésen.Kedden kell visszamennünk kontrollra és talán addigra kész van a szövettan is.Műtét után az ébredőben mikor felébredtem, közöltem hogy akkor én most hazamegyek ,majd jövök.Úgy fogtak le.Semmire nem emlékszem, a nővérek mesélték. ;D ;D

Pimpa:
Köszönöm hogy szorítottál értem ;)

maxi 8:
Neked is köszönöm ;)

És persze mindenkinek aki gondolt rám.
Remélem mindenki jól van, gyógyulgat, élvezi a nyarat :D Ha bármi kérdés lenne írjatok nyugodtan, szívesen válaszolok rá! ;D
Minden jót mindenkinek!
Üdv
Ákos

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2011. 06 16. - 13:27:38 »
Na hála Isten', hogy jól vagy. Kezdted rámhozni a frászt, hogy nem írtál 1 hete. Most már nyugi. A 6 órás műtét alatt legalább kialudtad magad. Az a lényeg, hogy a lehetőségekhez mérten minden oké. Innentől majd az okosok kitalálnak valamit. A vágással meg ne törődj, nekem a semicastratio-s vágásom is 15 centi...
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait

Steve

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2011. 06 17. - 20:32:46 »
sziasztok
Orulok hogy mindenki megvan
Mindenkinek szoritok es remelem mindenki meggyogyul ezert elunk, hogy bizonyitsuk ezt.
Akos kitartas minden jo lesz mert igy kell legyen.

04endx11

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2011. 06 19. - 14:34:09 »
Sziasztok!
Ákos ügyes vagy, én hasonlóan viselkedtem a RLA műtétem után!

Mindenkinek minden jót!!

Szevasztok

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2011. 06 21. - 14:00:34 »
kaakos.

Mi van az orvosnál?

kaakos

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2011. 06 23. - 15:19:28 »
pimpa

Még nem tudunk semmit.Állítólag ma kellett volna meglennie a szövettannak de semmi eddig.Talán holnap.
Voltam viszont reggel kötéscserén, valami vérömleny van a nagy seb alatt, mert még mindig váladékozik, bár a doki azt mondta semmi baj nincs addig még be nem lázasodok.Remélem is hogy ilyen nem lesz.
Ma megjött a jegyem Balaton Soundra, 14nap múlva lesz, szóval addig erősítem magam, mert muszáj oda elmenni :D :D :D

04endx11

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2011. 06 23. - 22:04:19 »
Szia Ákos!

Nagyon szurkolok!
Balaton Soundon ott leszel!!!!

Endre

szenasi.szabolcs82

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2011. 06 25. - 11:45:21 »
Sziasztok!! 

Nagyon örülök, h végre sikerült találnom egy fórumot, ahol hasonló betegek/gyógyultak vannak mint én!Bele olvastam jó néhány levélbe, és nagyon rég szerettem volna már én is egy hasonló közösséghez tartozni... :)
Nem szeretnélek hosszan untatni a problémáimmal titeket, valószínűleg sokan küzdöttek, küzdenek, és még fognak is küzdeni hasonló betegséggel, mint amivel én túl. A történet 2008ig húzódik vissza, amikor is szeptemberben meglátogattam egy urológust, mivel egy kisujj körömnyi megkeményedést éreztem a herémben.2009 júniusáig 3-4 orvost kerestem fel, akik mind azt mondták, h semmi bajom, egy érelmeszesedés, figyeljem és járjak kontrollra.Ez így is történt, majd 2009 júniusban eszméletlenül elkezdett fájni a derekam és elküldtek egy ultrahangra, és ott közölték, hogy elég nagy a baj, másnap menjek vissza CT-re.Megcsinálták és mondták, h a kismedencémben van egy 8x5 cm-es daganat,ami nyom különböző idegpályákat, vesét és ettől fájt a derekam!Azonnal keressek egy orvost és műtét.Felkerültem Pestre és kiderült, h ez heredaganatból indult ki, ami tehát annak az áttétje. 4 nap múlva megvolt az első műtét, rá 1 hónapra a következő, ami egy 5 órás műtét volt és másnap közölték,hogy sajnos nem tudták eltávolítani a daganatot, mert teljesen ráépült az aortára, és nagyon kockázatos lett volna eltávolítani(előtte 2 CT-én voltam,látniuk kellett volna!!!!) és a kemoterápia lesz a megoldás!!Kaptam 15 kezelést, majd az MR után közölték, h olyan komponensű a daganat, amire nem hat a kemó, és sajnos ugyanúgy meg van.. Ezután sikerült találni egy urológust, aki elvállalt és megműtött, de nagyon kockázatos volt, mert ha nem tudták volna lefejteni a daganatot az aortáról, eltávolították volna a főeret és egy műanyag került volna be és még az is benne volt,hogy egy vesével ébredek!!Röviden ennyi... és most volt 2 éves évfordulója a daganat diagnosztizálásának!!! és itt vagyok, és leszek is még :) szóval csak azt tudom mondani, h senki ne adja fel, bármiben tudok segíteni, csak szóljatok!!!!!!Nekem nagyon sokat segített, Lanc Armstrong könyve, mindenkinek ajánlom...

tc23

• Fórumtag
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2011. 06 25. - 23:01:21 »
Isten hozott szenasi.szabolcs82!

Jó egészséget neked és mindenkinek!
tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #26 Dátum: 2011. 06 26. - 00:10:39 »
Ákos,
gyógyulgass és kíméld magad, hogy összejöjjön a Balaton Sound! Antibiotikumot nem szedsz?

Szabolcs,
köszönjük, hogy elmesélted a történetedet!! Azt mindig elkeserítő olvasni, hogy elmegy az emberfia az urológushoz és nem ismerik fel a daganatot. Nem tudom, mire gondoljak, az orvosok felkészületlenek, vagy a daganatok tudják jól álcázni magukat? Az én orvosom anno, talán 2 percig sem vizsgált, és azonnal közölte, hogy rák, még csak a lehetőségét sem hagyta meg annak, hogy valami kedvezőbb is lehetne. Nem Te vagy az első, akit nem ismertek fel azonnal.
Érdekelne, hogy mi volt a két szövettanod eredménye?

Jó nyarat mindenkinek!
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

szenasi.szabolcs82

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2011. 06 26. - 10:54:44 »
Elökerestem az eredményeket!!szóval az elsö szövettan eredmèny ez volt:kevert csìrasejtes malignus tumor és ès èrett teratoma szöveti kèpe a jobb herében.(seminoma,emrbionalos carcinoma és teratoma)   ez volt a here mütèt majd következett egy nyirokcsomó mütét,ami nem  sikerült!!!amit máig nem értek...feleslegesen felvágták a hasam 32 cm en..pedig elötte 2 ct is volt! A 3. mütètem szövettana pedig a következö: érett ès éretlen teratomás elemek keveredése...itt leginkább a mütét menetét ìrták le,és az elözményeket!

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #28 Dátum: 2011. 06 27. - 01:50:24 »
Köszi Szabolcs a részleteket!
Nehéz ám utólag kideríteni, hogy mi miért történt úgy, ahogy... Az orvosok nem feltétlenül mondanak el mindent, és főleg nem úgy, ami rájuk nézve kritikus lehet... Ez most csak tökéletes fikció a részemről, de el tudom képzelni, hogy a második műtétre nem készültek fel úgy, mint a harmadikra, vagyis nem álltak készen arra, hogy az esetleges komplikációkat uralni tudják. Mondjuk nem számítottak arra, hogy szükség esetén mesterséges érrel pótolják az érintett részt. Fogalmam sincs, lehet, hogy az érsebészkedés külön szakembert kívánt volna, aki pedig akkor nem állt készen. Valószínűleg a harmadik műtétnél - okulva a második kudarcából és annak pontosabb diagnózisából - már felkészültek minden eshetőségre.
Az esetedből az okulhat és lehet előrelátóbb az orvosnál, aki ilyen műtét előtt áll. Ezért jó, ha megosztjuk a tapasztalatainkat!
1-1,5 évvel ezelőtt linkeltem egy rádióban elhangzott riport részletét, amiben egy futballista edző mesélt évekkel korábbi hererákjáról, RLA műtétjéről. Az ő esete sem volt egyszerű.
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

szenasi.szabolcs82

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2011. 06 27. - 09:16:47 »
Igen, azt sajnos tapasztaltam, h az orvosok nem mindent mondanak el!!Így utólag könnyű erről beszélni,indulatok nélkül!De akkor nem volt ez ilyen egyszerű...én úgy érzem, nagyon sokat hibázott az én esetemben 1-2 orvos!A két nyirokcsomó műtétet két különböző orvos végezte.A legnagyobb baj az volt, h közte fél év telt el, és a kemoterápiás kezelések...nekem akkor állt egyenesbe a dolog, mikor átküldtek a Kékgolyó utcai Klinikára és ott tépte az onkológusom is a haját, h ezt a műtétet csak két ember végzi az országba, és hát mondanom sem kell, nem ő volt az egyik,aki megműtött!!Nem szabadott volna belekezdenie!!CT felvételek alapján, ezt látnia kell!!
Ezt követően kerültem át a Jahn Ferenc Dél Pesti kórházba, ahol szintén kért egy kis időt a doktor úr, h egyáltalán bele merjen e vágni a műtétbe...azt mondta, ha rögtön odairányítanak, semmi probléma nem lett volna, de így....Akkor sajnos nagyon dühös voltam, ami a mai napig nem sokat csillapodott!De azt hiszem ez érthető, mivel az életemről volt szó...És azért is szerettem volna ezt megosztani, ha valaki idáig jut, jól gondolja meg, hol műtteti magát!!Megpróbálom megkeresni azt a riportot, mert nagyon érdekelne!!