Szerző Téma: Hererák 20 évesen (2. oldal)  (Megtekintve 499862 alkalommal)

soká

• Fórumtag
  • *
Re: Hererák 20 évesen (2. oldal)
« Válasz #30 Dátum: 2011. 06 27. - 17:59:19 »
> Megpróbálom megkeresni azt a riportot...

Linkeltem neked privátban.
Ami az orvosokat illeti, nagyon nehéz ügy megtanulni olvasni a sorok között, és érzékelni az orvosok és intézmények közötti kapcsolatot avagy rivalizálást. Sajnos a helyzet sok tekintetben hasonlít arra, ami a céhes iparban volt 600 évvel ezelőtt. Vannak féltve őrzött titkok, vannak kiváltságok és vannak a céhlegények, akik fiatalon - még függetlenül - igyekeznek ellesni a tudást, és vagy sikerül nekik, vagy nem.
Sajnos a dokik többsége is valamilyen formában visszaél a tudásával. vagy úgy, hogy elhallgatja, amit nem tud, vagy elhallgatja, amit tud, és ragozhatnám tovább. Hányszor van az, hogy a második doki minden rosszat elmond az előzőről, és vagy igaza van, vagy csupán a maga érdemeit igyekszik ezzel kidomborítani. Ritka az, amikor valakitől azt hallja az ember, hogy "igen, abban a másik intézményben is jól folyik a gyógykezelés"
De ezt most csak általánosságban mondom.

Hererák ügyben az viszont talán bebizonyosodott már, hogy idehaza a két leginkább javasolható műintézmény a Kékgolyó és az Uzsoki.
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

szenasi.szabolcs82

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2011. 06 28. - 12:09:56 »
Megkaptam a linket, és nagyon köszönöm!!!!Mintha a saját történetem hallottam volna vissza...félelmetes!A kórház, az orvosok, minden ugyanez...Nagyon örülök, h felregisztráltam ide, és eddig is mindent nagyon köszönök!!! Ez a kis interjú is megmutatja, hogy hogyan kell hozzáállni ehhez a betegséghez!

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2011. 07 03. - 21:24:30 »
Sziasztok!

Ma két éve műtöttek. Emlékszem, azt hittem, sosem jön el a biztonságot jelentő 2 (3?) év. De mégis, és tökéletesen vagyok.

Köszönöm a régi motorosoknak a támogatást, amit annak idején kaptam, és remélem én is jól adom tovább az újaknak. Bár szerencsére a rossz emlékek már megkoptak...

Hajrá mindenkinek! Mi vagyunk az erősebbek!

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

tc23

• Fórumtag
  • *
« Válasz #33 Dátum: 2011. 07 04. - 21:06:15 »
Gratulálok!

;D
Még sok-sok évet kívánok!
« Utoljára szerkesztve: 2011. 07 04. - 21:08:08 írta tc23 »
tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

04endx11

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2011. 07 04. - 21:44:09 »
Gratula!!

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2011. 07 05. - 08:48:06 »
Én is gratulálok. Csak így tovább!!4!!négy!!

Egy kis vidámságot is küldenék mindenkinek és tessék jól lenni, mert jön a rézfaszú bagoly!!!!   (ez a csengőhangom   :D  )

http://youtu.be/YA49Fzes0Ek
« Utoljára szerkesztve: 2011. 07 05. - 11:50:07 írta pimpa »
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

jucus75

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2011. 07 12. - 22:08:07 »
Sziasztok! Férjemnél (35év) szombaton az urológus hererákot diagnosztizált. Hétfőn megy SOTE urológiára....jó lenne pár infó! Műtét ideje? Gyógyulás utána mennyi idő? Mindenki kapott kemót? Kemós kezelést mikor kezdik..? Szóval minden infonak csak örülnék....Köszi

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #37 Dátum: 2011. 07 13. - 12:42:08 »
Szia!

A műtét rutinműtét, én péntek reggel estem át rajta, vasárnap már jöttem is haza. Hegedés egy hét, de változó.

Utána szövettan, CT és ezek eredményei alapján jönnek a továbbiak. Jó esetben ez mind megvan egy hét alatt. A kemó kezdése kevésbé sürgős, mint a primer tumor eltávolítása, tehát azt kell minél hamarabb lezavarni.

Engem júli 6-án műtöttek, és augusztus elején kezdték a kemót.

De ennyire ne rohanjatok előre, mert minden a műtét utáni eredményektől függ.

Most nem tudok többet írni, de ha visszaolvasod a hozzászólásaimat 2009 júliusától, sok mindent megtudhatsz. Legfőképp azt, hogy ebből simán meg lehet gyógyulni. Fontos az optimizmus, a jó hozzáállás! És kérdezzetek sok mindent az orvostól.

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #38 Dátum: 2011. 07 16. - 01:26:52 »
Sziasztok! Mostanában nem voltam, mert volt egy kissé ijesztő momentum az életünkben. A hererákom után már 3 gyermekem született (természetes úton fogantak). A legkisebb fiam jobb heréje pont úgy megdagadt, mint anno az enyém. Megijedtem, mert hallottam, hogy ilyen kicsiknél is lehet hererák. Szerencsére azonban vízsérv volt. Megműtötték, jól van.
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

Steve

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2011. 07 16. - 17:46:57 »
Szia Jucus75

Tehat a dolog a kovetkezo
Eloszor is ha megmutik utanna jona szovettan ami a legfontosabb.
CT-et nekem mutet elott csinaltak de az mindegy mikor jo de akarhogy addig nem adnak kemot amig nem latjak ha van e attet vagy nincs.
Kb 2 het utan jon meg az eredmeny ( szovettan ). Na ettol a perctol dol el minden hogy, hogy is tovabb.
De szerintem legjobb esetben 2 kor kemot kaphat .
Engem januarban 2011 mutottek es most juliusban megyek az elso kontrollra ( egy kicsit felek )

De KITARTAST !!!

Udvozlok mindenkit es orulok, hogy mindeki jol van es optimistak vagyunk.

kaakos

• Vendég
« Válasz #40 Dátum: 2011. 07 17. - 18:38:14 »
Sziasztok!Bocsi hogy mostanában nem írtam, el voltam egy kicsit veszve :)
Voltam Soundon, kegyetlen jó volt :D Mondjuk erőm még nem olyan sok van így estefelé mentünk csak ki a srácokkal, ilyen 8-9 körül és olyan 1-2 felé én már mentem is haza, szerencsére 15percre van onnan az ismerős háza, így sétálnom sem kellett sokat :D
Vízbe nem mertem belemenni, meg napon sem voltam sokat, mert úgy néz ki a kemó csak kihozta belőlem a nap alergiát :(
De megérte elmenni.Most tanulok, aug.22-én vizsgázok mindenből.Érdekes lesz 16tantárgyból vizsgázni egy nap alatt, kíváncsi leszek...
Holnap meg megyek vissza Pestre Uzsiba, vizsgálat, ha minden rendben akkor meg bent fekvés és kemó megint..ennek mondjuk nem örülök.. :'(
Azt mondták azért kell a kemó hogy ne műtsenek, aztán azt hogy azért kell a műtét hogy ne kelljen több kemó most meg megint kemó...
A szövettanom jó lett, azt mondták már nem volt a kivett nyirokcsomókban élő daganatos sejt.A mátét utáni hegek is szépen begyógyulnak lassan, bár a vágásnál még van egy nagy hematóma ami a háziorvosomat nagyon bosszantja.
És ti hogy vagytok?Remélem mindenki e legtökéletesebben :D

Üdv
Ákos

jucus75

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2011. 07 18. - 22:16:48 »
Sziasztok!
Holnap lesz a nagy nap! Műtét! Szorítsatok kérlek a páromnak! Köszönöm az infokat is! További szép napokat! Jucus

Air-zsi

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2011. 07 19. - 09:02:36 »
Sziasztok!
Férjemnek 34 évesen, április utolsó hetében diagnosztizáltak jobb oldali heredaganatot. (1 héttel előtte jelentkeztek neki tünetek). Május 11.-én volt a műtét, eltávolították a herét ill.az ondóvezetéket. Szövettani eredmény:embryonális carcinoma, pT1, Nx, Mx
RLA műtét aug 19.-én lesz.

Nagyon örülök hogy rá találtam erre a fórumra, rengeteg erőt merítettem belőle!

Jucus megy a drukk a férjednek!

Üdvözlettel: Air-zsi
« Utoljára szerkesztve: 2011. 07 19. - 11:12:22 írta Air-zsi »

maxi 8

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2011. 07 19. - 22:16:32 »
Sziasztok! Most már nekem is vannak jó híreim. A férjem túl  van a 2 . kemoterápián. Szerencsére nagyon jól viselte, hányingere se volt, inkább csak elfáradt ,  a kezelések ,után már ment is dolgozni. Hétfőn volt ct-n  és a 2 cm.-es nyirokcsomók már  csak maximum 8 mm . És még az  , hogy nem kórossak. Szerdán megy mellkasi ct-re  de ez is biztossan jó lesz,mert itt semmit se láttak eredetileg sem.Remélem ezek után fellélegezhetünk.Még egy kemót fog kapni,  az orvosa azt mondta. Jucus minden rendben lesz. Kitartást kívánok neked és a férjednek is. Ebből a fórumból én is sok erőt kaptam.

Mi április végén tudtuk meg , rá 2 napjára meg is műtötték. , ő már másnap reggel haza is mehetett. Mindenkinek a legjobbakat kívánom.  üdv:Ani

maxernst

• Fórumtag
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2011. 07 20. - 01:26:17 »
Én is hasonló jó hírekről tudok beszámolni. A férjem, akit teratóma+Yolk sac daganattal (bal here) műtöttek, tele volt áttéttel és 4 kör BEP/A-t kapott, február óta remek eredményeket produkál, minden tumormarkere jó, a CT-n, röntgenfelvételeken látszik a jelentős regresszió és legközelebb csak szeptember közepén kell visszamennie ellenőrzésre. Azóta egyre erősödik, most már külföldön kirándultunk nagyokat, túráztunk, egész nap járkáltunk és teljesen jól bírta. Hatalmas eredmény ez, hiszen tavaly novemberben úgy kezdődött meg a gyógykezelése az Onkológiai Intézetben, hogy kerekesszéken tologatták, mert jártányi ereje sem volt már. Köszönet az orvosainak és Nektek, akik tartottátok - főleg bennem - a lelket. Remélem, ezzel a bejegyzéssel másban is erősítem a hitet, hogy igenis ki lehet ebből a betegségből gyógyulni. És hát persze nagyon bízom a további jó eredményekben.