Szerző Téma: Hererák 20 évesen (2. oldal)  (Megtekintve 562540 alkalommal)

zsufka

• Vendég
Re: Hererák 20 évesen (2. oldal)
« Válasz #390 Dátum: 2012. 03 24. - 12:23:25 »
jol van csak kikészit ez a várakozás....nem tudom mit várok csodát,azt nem csak olyan ideges vagyok.... (párom hál istennek nyugodtan viseli remélem nem csak eltitkolja) én meg akkor idegeskedem mikor ő dolgozik..

asdf1986

• Fórumtag
  • *
« Válasz #391 Dátum: 2012. 03 24. - 21:13:50 »
Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy a páromnál azért alakult ki a betegség, mert mumpszos eredetű heregyulladása volt. Ezt már több helyen olvastam, mint kiváltó okot. A lelki dolgokba én nem mennék bele.

Nem a segítő szándékú embereken kellene a feszültséget levezetned zsufka. Akik itt vannak, azok mind keresztül mennek/mentek azon, amin most ti, mégsem támadtak a másikra.
Párom:
Született: 1983
Műtét: 2011. nov. 2.
50% embrionális carcinoma, 50% yolk sac
Méret: 12 mm
2 kör BEP

vándor

• Vendég
« Válasz #392 Dátum: 2012. 03 24. - 21:19:39 »
sziasztok:) már jo régen nem jártam erre de hála istnek minden rendben van vele:)azt szeretném megkérdeznu töletek hogy a bent maradt ép here nektek nem szokot bizseregni v fájni?tulajdon képpen nem is a here hanem abba bemenö erekv nem is tom mik vannak ott:) válaszotokat elöre is köszi:)

pistaa

• Vendég
Re:Hererák 20 évesen (2. oldal)
« Válasz #393 Dátum: 2012. 03 25. - 21:24:58 »
Sziasztok

Hát nem semmi ami itt zajlik de én csak annyit tudok mondani,hogy mindenkinek meg van a saját keresztje és meg kell tanulnia hordozni és a sulyát elviselni,nem egyszerű dolog de ez van sjanos a mi keresztjeink ezekben az időkben olommá változtak,én is azt hittem,hogy megrogyok alatta de most már egyre könnyebb a sulya,ami segít ebben az az,hogy probálom megtalálni a testi lelki egyensulyom és naprol napra egyre jobb és jobb lessz minden,észre veszem az élet azon apro örömeit amik fölött mostonig átsiklottam és örülök minden napnak amit megélhetek.
A kiváltó okot ha valaki meg tudná mondani konkrétan,hogy mi akkor megkapná a NOBEL dijat.

Legyetek vidámak és kitartást mindenkinek

Üdv

Pista

asdf1986

• Fórumtag
  • *
« Válasz #394 Dátum: 2012. 03 25. - 22:20:51 »
Szia Pista?
Most látom csak,h megvan a daganat típusod! Száz százalék teratoma? Most akkor te várakozó állásban vagy? Mikor kell menned ellenörzésre?
Párom:
Született: 1983
Műtét: 2011. nov. 2.
50% embrionális carcinoma, 50% yolk sac
Méret: 12 mm
2 kör BEP

pistaa

• Vendég
« Válasz #395 Dátum: 2012. 03 26. - 11:25:38 »
Szia asdf1986

Hát még csak ennyit tudok mert nincs nálam az egész eredmény :o,és május 07.-én kell vissza menjek lesz egy vérvétel és júniusban CT,de azon gondolkodtam,hogy onkos dokit cserélek,mert nem tudunk kommunikálni,és ez zavar,nem tudom ti amikor vissza mentek a dokihoz,beszél veletek normálisan vagy mindent ti kell kihúzzatok belőle ,vagy adta-e meg a saját számát ha kell tudjátok hívni?

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #396 Dátum: 2012. 03 26. - 12:23:38 »
pistaa:

Csak magamat tudom idézni: "Kérdezni jól kell tudni az orvosoktól!! Ha nincs kérdés, válasz sincs!!!! És hülye kérdésre-hülye válasz... Ezt úgy értem, ha valaki nem kérdez, akkor azt gondolja a kezelőorvos, hogy mindent tud vagy nem érdeklik a részletek."

Az én orvosom rendesen beszél, tisztelettel meg minden, de lószart sem mond sosem. Hümmög, dünnyög, meg ide menjek vagy oda, adja a beutalót és annyi. Utóbbi időben már kész leletekkel megyek hozzá, magánrendelésen elintézek mindent. Háziorvos ad beutalót mellkasröntgenre, teljes vérképre. Ultrahang meg magánrendelésen. Tumormarkerre az onkológus ad beutalót.
« Utoljára szerkesztve: 2012. 03 26. - 12:30:50 írta pimpa »
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

zolenzo

• Vendég
« Válasz #397 Dátum: 2012. 03 28. - 20:11:05 »
Sziasztok!
András köszöntelek a fórumban( nem mondom hogy Isten hozott,mert furcsán hangzana pont itt )
Előkerültem egy bal here eltávolítás után amit 21.-én végeztek el rajtam érzéstelenítéssel gerinctől lefelé.Köszönöm a biztatásokat Nektek, jólesett nagyon.Kiszedték a cérnákat tegnap és ma,úgyhogy már itthonról írok.A kórházban nem volt internet..Az urológus szerint 3 hétig ne terheljem magam a varrat végett ami kb. 10-12cm a gatya korcától lefelé a here felé.Kb. mandarin nagyságúvá nőtt pár nap alatt a herém.Az én urológusom(ősz bácsika) a legszűkszavúbb a világon.Azt mondta kell időpontot kérni CT re, és várjam meg a szövettant ami 2-4 hét lehet.Már a kórházban is tízpercenként néztem az órát, most meg elfoglalom magam mindennel csak múljon az idő.Jó , hogy beszéltetek erről hogy vajon fáj e az áttét vagy van e jele, mert ugyanez lett volna a kérdésem.Tehát nem.Ami a legfontosabb hogy műtét után, a libidóm nem esett.akinek még ezután lesz műtétje hasznos info.Úgy műkszik minden mint azelőtt :) Amit elmondhatok, hogy , amint egy kicsit jobban mozgok, betagosodom valamiyen egyesületbe, ahol tudok segíteni a hasonló sorsú embereken.Mindenkinek vidám estefelét kívánok, és pozitív hozzáállást!Jóóó lesz!

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #398 Dátum: 2012. 03 28. - 22:12:31 »
Szevasz zolenzo!

Ez jó hír, az első fontos lépésen túl vagy! Most pihenj.

A "betagosodás" kapcsán inkább itt kéne tervezgetni. Komolyan megfordult a fejemben, hogy kéne csinálni egy tájékoztató weboldalt, esetleg később egy alapítványt. Persze ehhez támogatók és önkéntes szakértők (orvosok) is kellenének. Még csak gondolat szinten létezik, de komolyan foglalkoztat.

Üdv és kitartást mindenkinek!
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

pistaa

• Vendég
« Válasz #399 Dátum: 2012. 03 29. - 15:58:49 »
Sziasztok

Hát nagyon jo,hogy már tul is vagy rajta zolenzo,és hogy minden müködik,mert én is ezen paráztam volt,hogy mi lesz ha valamit elvágnak és annyi,na de úgy látszik ezek mára már rutin műtétek lesznek,továbra is sok sikert és kitartást tudok kívánni neked és mindenkinek.

Hali Badam rég voltál mi van veled?

Legyen egy szép délutánotok

Üdv

Pista
« Utoljára szerkesztve: 2012. 03 29. - 16:01:05 írta pistaa »

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #400 Dátum: 2012. 03 29. - 20:12:21 »
Sziasztok!

Igazad van Pista, lézeres szemműtétem volt, kerülni kell(ett) a monitort. Megvagyok, bár mostanság van más bajom: a tesztoszteron szintem határérték alá került (nem tudom mitől, sok jelét nem érzem), a laboreredményemben is van pár + és - bár ezek nem tudom mire valók (LDH meg egyéb szérum GOP meg ilyesmik). Hétfőn újra kés alá fekszek a maradék herén lévő visszértágulat miatt, hogy javuljon a spermaképem a jövőben. Nem élétbevágó, de most van rá időm. Szerencsére egynapos sebészeten.

Szóval elvagyok :)

Üdv!
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

pistaa

• Vendég
« Válasz #401 Dátum: 2012. 03 29. - 20:54:59 »
Sziasztok!

Igazad van Pista, lézeres szemműtétem volt, kerülni kell(ett) a monitort. Megvagyok, bár mostanság van más bajom: a tesztoszteron szintem határérték alá került (nem tudom mitől, sok jelét nem érzem), a laboreredményemben is van pár + és - bár ezek nem tudom mire valók (LDH meg egyéb szérum GOP meg ilyesmik). Hétfőn újra kés alá fekszek a maradék herén lévő visszértágulat miatt, hogy javuljon a spermaképem a jövőben. Nem élétbevágó, de most van rá időm. Szerencsére egynapos sebészeten.

Szóval elvagyok :)

Üdv!

Hali

Hát most olyat írtál,hogy megált bennem az ütő,szorítok neked nagyon és csak a szokásos kitartást tudom kívánni neked továbbra is,a tesztoszteron-ról és a labor +,- -ról beszéltél dokival vagy még nem?

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #402 Dátum: 2012. 03 29. - 21:54:30 »
Nem vészes csak már kezd elegem lenni ezekből. A leleteimet csak urológusok látták mert a hétfői műtét miatt készült, de nem mondtak semmi rosszat, pedig kérdeztem is. De az a legmegnyugtatóbb ha minden normális, nemde? :) A tesztoszteronra majd visszatérünk műtét után, szerintem (remélem) csak egyszeri kilengés. Rossz már hogy még így is minden a herém körül forog... :)

Üdv,

Ádám

pistaa

• Vendég
« Válasz #403 Dátum: 2012. 03 30. - 09:03:14 »
hali

Hát az már jó ha nem mondtak semmi rosszat,és szerintem nem is fognak,az én utolsó leleteim is jók voltak és remélem a köv. is jó lesz,a tesztoszteron szint érdekel engem is nagyon,úgy hogy várom beszámolód,és mi,hogy ilyen kivételes helyzetben vagyunk,hogy a heréink körül forog minden,hát lassan már poén,van pár kezelésre szoruló fogam,és nejemmel beszéltük,hogy félek elmenni hozzá mert már úgy vagyok,ha orvost látok akkor már tolom is le a gatyám ;D.

Legyen egy szép napod

Üdv Pista

András

• Fórumtag
  • *
« Válasz #404 Dátum: 2012. 03 31. - 16:08:00 »
Sziasztok!

Rég jelentkeztem, igazából azért, mert jól érzem magam. Egy hete (március 24.) voltam varratszedésen, azóta minden rendben van, jól érzem magam, de szövettani eredmény még nincsen. CT-re sikerült gyorsan beutalnia a dokinak, április 5-én megyek a Szent Imre kórházba. Azt kérdezném, hogy mennyi időn belül jött meg Nektek a CT eredmény? Pár nap? Hét?
Műtét: 2012. március 14. bal oldalon 20mm-es tumor
Szövettan: 100% Leydig-sejtes tumor, ér és nyirok betörés nélkül
CT: maximum 9-11mm-es nyirokcsomók láthatók, második CT-n 3-4mm-re csökkent a méretük
Kezelés: watch and wait