Szerző Téma: Hererák 20 évesen (2. oldal)  (Megtekintve 562543 alkalommal)

Gl4D0s

• Fórumtag
  • *
Re:Hererák 20 évesen (2. oldal)
« Válasz #645 Dátum: 2013. 02 09. - 12:30:52 »
Jobbulast es kitartast kivanok neked az elotted allo megprobaltatasokhoz. Akkor a BEP utan varhatoan RLA kovetkezik ha jol sejtem, vagy errol meg nem esett szo?
Tudom, hogy ez nem vigasztal a jelenlegi helyzetedben, de legalabb meg az egyik hered megvan es ha vege ennek a szornyusegnek, legalabb elhetsz 'teljes eletet... :(
-2002 baloldali műtét: cc embrionale+seminoma
>17mm nyirokcsomó >baloldali, idegkímélő RLA >wait&see
-2012 jobboldali műtét: T1 seminoma 100%
>wait & see >hormonpótlás: NEBIDO injekció
-2015 kontroll: beta HCG:9.62; AFP:9.54 >3kör BEP
.........

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #646 Dátum: 2013. 02 09. - 12:47:09 »
Köszönöm.

Nem volt szó RLA-ról. Egyáltalán semmilyen műtétről sem. De nem hiszem, hogy kellene RLA, mert ez nem a hasi retroperitonealis régióban van, hanem a műtéti hegnél. A CT-MR felvételeken a húgyhólyaggal egyszerre látszik, közvetlenül a hasfalon belül. A doki szerint, ahogy kivettem a szavaiból ez nem is igazán kiújulás, hanem a műtét óta (után) szép lassan növekedett.
« Utoljára szerkesztve: 2013. 02 09. - 12:56:20 írta pimpa »
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

pistaa

• Vendég
« Válasz #647 Dátum: 2013. 02 09. - 16:47:42 »
Sziasztok

Hát nagyon rég voltam itt én is utoljára,és amint olvasom zajlanak az események rendesen,én részemről minden rendben volt az utolsó ellenőrzésen,de van egy kis kételyem a dokival szemben,sok kitartást és jobbulást kivánok mindenkinek.

Üdv
István

Szia Gl4D0s

látom neked mind a két oldalon megtörtént a műtét,én csak azt szeretném kérdezni,hogy volt valami elő jele?éreztél valamit a herédben  vagy csak a kontrolon derült ki hogy gubi van?

Gl4D0s

• Fórumtag
  • *
« Válasz #648 Dátum: 2013. 02 09. - 17:25:00 »
Szia Pistaa!

Előjel volt, ha lehet annak nevezni. Azzal kezdődött, hogy tavaly előtt decemberben mellékhere gyulladásom volt, bár nem fájt, csak egy babszemnyi 'sajgó csomó volt rajta. Elmentem a János kórházba, gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot írtak fel, nagyjából eltűnt a csomó, de nem múlt el maradéktalanul, egy furcsa hegszövet maradt a helyén. Megmutattam a Kékgolyóba is, ott is csak legyintettek, és visszaküldtek a Jánosba ultrahangra, ráírták a papíromra, hogy a beteg kérésére uh vizsgálat javasolt vagy valami hasonló marhaságot, én meg nem mentem! Két hónapig szórakoztak velem, ment ez a huzavona elegem volt és senki sem volt hajlandó használni a kibsztt ultrahangos vizsgálót. Mindegy... figyeltem, hogy változik-e ez a valami és valóban szépen nőtt és nőtt, majd egy évre rá (tavaly novemberben) fürdés közben észrevettem, hogy tyúktojásnyivá dagadt a herém, akkor már világos volt minden. Most nagyon rossz, de nem panaszkodok, majd inkább nyitok egy új topicot a teljes kasztráción 'átesett sorstársaknak és azt telesírom! :D
Van még pár ember aki nem akar ide írni csak figyeli a fórumot és már megkeresett.
Én meg egyáltalán nem szégyellem ami velem történt és szerintem segítene egy normális, átfogó írás több embernek is, mert a magyar neten egy nagy semmi van a témáról! Csak a szerencsétlen transzneműek meg a szteroidbarmok írnak a hormonpótlásról, de arról semmi, hogy milyen egy érett férfinak ha kiherélik teljesen. röviden: SZAR!

Egyébként most Pimpa esete fontosabb, sajnos nála ismét találtak valami elváltozást.  :(
.........

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #649 Dátum: 2013. 02 09. - 22:21:38 »
Azt hiszem nekem másodszor is szembe kell néznem ezzel a betegséggel.

Pimpa, tudom, nehéz, de amíg nincs szövettani eredmény, próbáld jegelni a rosszkedvedet. Hátha mégsem az, aminek gondoljuk.

Én arra lennék kíváncsi, hogy egy 2 hónapos CT vizsgálat után hogyan jön egy MR vizsgálat?
És MR esetében is kap az ember kontrasztanyagot?

1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #650 Dátum: 2013. 02 09. - 22:39:57 »

Kb. 4-5 hónapja beültem egy mély ülésű autóba, aminek következtében megnyomódott a bal herém és kb.1 hétig fájt és keményebbnek is éreztem.

karcsi,
utólag már nehéz kideríteni az ilyesmit, de a fenti sorod azt sugallja, mintha a here "megnyomódása" okozta volna a daganatot. Nyilván ilyen is előfordulhat, de szerintem sokkal valószínűbb az, hogy ott és akkor szembesültél először a rendellenességgel. Vagyis az ember heréje először észrevétlenül megváltozik és csak később veszi észre az ember ezt a változást. Tipikusan úgy, hogy a megnagyobbodott here bizonyos szituációkban "útban van". Könnyebben megnyomódik, esetleg érzékenyebbé is válik.

Én például, mielőtt felismertem volna a herém megváltozását, előtte pár héttel tapasztaltam valamit, aminek okairól csak később világosodtam meg. Egyszer azt vettem észre, hogy a combom belső felén (heremagasságban) volt egy egészen apró horzsolásszerű érzékeny bőrpírom. Még nevetgéltem is magamban, hogy nocsak, annyira lelkesen futottam rám nem jellemző módon valami lenge alsógatyában, hogy a "lengedező" herém :) kikezdte a bőrömet? Ha ez tényleg így volt, akkor az már annak a következménye lehetett, hogy megnagyobbodott a herém, csak még nem vettem észre. Viszont, amikor szembesültem az elváltozással, onnantól (lám a psziché...) azonnal kellemetlennek éreztem a helyzetet.
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #651 Dátum: 2013. 02 10. - 00:15:39 »
Azt hiszem nekem másodszor is szembe kell néznem ezzel a betegséggel.

Én arra lennék kíváncsi, hogy egy 2 hónapos CT vizsgálat után hogyan jön egy MR vizsgálat?
És MR esetében is kap az ember kontrasztanyagot?

Szia.

Úgy jön a CT-re MR, hogy a hcg-m nem állt helyre és a kezelőorvosom ragaszkodott hozzá. Én meg együttműködő beteg vagyok, nem buziskodok ilyeneken.

http://www.aek-radiologia.hu/index.php/vizsgalatok-leirasa/110-a-radiologiai-vizsgalatok-soran-hasznalt-kontrasztanyagokrol
http://www.socrad.hu/upload/radiologia/magazine/300_304.pdf

Ct-nél is csinálnak natív és kontrasztanyagos vizsgálatot is. MR-nél is így megy. Holnap kimentek képet a lemezről és felrakom, megnézheti aki kíváncsi rá.
« Utoljára szerkesztve: 2013. 02 10. - 00:17:49 írta pimpa »
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #652 Dátum: 2013. 02 10. - 00:37:32 »
Hajrá pimpa!

Sajnálom hogy így alakult, de Te is jól tudod, hogy ilyenkor nincs más hátra mint előre. Keményen! Eleget mozogtál ezen a fórumon ahhoz, hogy tudd, hogy meggyógyulsz. És ez a legfontosabb!

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #653 Dátum: 2013. 02 10. - 11:33:52 »
Itt a kép, amit mondtam. Remélem fent marad pár napig.

http://kepfeltoltes.hu/130210/480205220N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Gl4D0s

• Fórumtag
  • *
« Válasz #654 Dátum: 2013. 02 10. - 11:41:38 »
@Pimpa: nem teljesen értem, hogy miért a BEP-et ajánlották, miért nem szedik ki belőled azt a valamit? Apropó! Az éppen hatályos kezelési protokollokhoz van valakinek linkje?

@Soká: :D erről a lengedezős heréről ez ugrott be: http://www.youtube.com/watch?v=NYSgd1XSZXc
Idézet
Még nevetgéltem is magamban, hogy nocsak, annyira lelkesen futottam rám nem jellemző módon valami lenge alsógatyában, hogy a "lengedező" herém  kikezdte a bőrömet?
.........

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #655 Dátum: 2013. 02 10. - 18:34:33 »
Gl4D0s: Ez jut eszedbe róla? :) Örülök, hogy humorodnál vagy. :)
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

samu

• Vendég
« Válasz #656 Dátum: 2013. 02 11. - 20:00:18 »
Nem jó hírek ezek pimpa.  :(
De én is leírom a történetem, hátha hasznos lesz (neked is)... Igazából az elejét már írtam, de egy kis ismétlés, ill. a további fejlemények tőmondatokban:

- 2010: Jobb oldali tiszta seminoma, wait and see terápia,
- 2012 július, soros MR-en 1,5 x 2,5 cm-es megnagyobbodott inguinális (lágyéki) nyirokcsomót találtak a műtéti oldalon,
- biopszia, negatív, de feltételezik, hogy nem találták el pontosan az ominózus csomót,
- UH vezérelt biopszia, eredménye: valószínűsíthető a kiújulás, de nem foglalt egyértelműen állást. A dokim azt mondta, hogy erre nem ad kemót, csináljunk egy vastagtűs biopsziát is. A sebész nem vállalta, túl közel van a comb artériája...,
- Így 2012 augusztusában ambuláns műtét keretében kivették a nyirokcsomót (Nagyon szar volt, talán rosszabb, mint a nagy műtét...),
- 2012 szeptember: a szövettan negatív,
- 2012 november CT: újabb 1,5x2 cm-es nyirokcsomó ugyanott, 3 kör BEP beígérve,
- 2013 január MR: még mindig meg van de talán kicsit kisebb, de semmiképpen nem nőtt. Ill. van még néhány 1 cm-nél kisebb is. A dokim szerint nem kiújulás, várunk, és figyelünk. Azért nem nyugodtam meg teljesen. (A markerek nálam nem nőttek.)

(Írni akartam néhány tanulságot zárszónak, de inkább nem teszem...)

asdf1986

• Fórumtag
  • *
« Válasz #657 Dátum: 2013. 02 12. - 07:40:11 »
Sziasztok!

Paromnak mar regota van ket nagyobb nyirokcsmoja. 1,5 cm koruliek. A kemo utan sem mentek ossze, akkor azt hittuk, h majd folytatjak a kezelest, de az orvos azt mondta, h o nem folytatna, inkabb varjunk, majd figyelik!  2-3 havonta van MRI es vervetel, minden latszik ez a ket csomo, van ugy, h par mm-rel valtozik a meretuk, de az valoszinu, h csak a bemeres ugymond tevedese.
Minden leleten ott van, h az elozovel osszehasonlitva, valtozas nincs! Markerek rendben: egyszer volt ir
Párom:
Született: 1983
Műtét: 2011. nov. 2.
50% embrionális carcinoma, 50% yolk sac
Méret: 12 mm
2 kör BEP

asdf1986

• Fórumtag
  • *
« Válasz #658 Dátum: 2013. 02 12. - 07:43:36 »
nse es ldh emelkedes! Ra egy honapra a vizsgalatot megismeteltek, magatol a normaltartomanyba kerult. Valoszinu, h a bicikliverseny eredmenye volt! Azota minden ok! Mi probalunk nem aggodni Aprilisban kell mennunk legkozelebb!
Párom:
Született: 1983
Műtét: 2011. nov. 2.
50% embrionális carcinoma, 50% yolk sac
Méret: 12 mm
2 kör BEP

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #659 Dátum: 2013. 02 13. - 15:34:43 »
asdf1986: Helyes. Nem is kell aggódni. Kitartást nektek!
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia