Szerző Téma: Információ kérés!  (Megtekintve 4540 alkalommal)

Atesz1984

• Vendég
Információ kérés!
« Dátum: 2012. 04 25. - 18:51:33 »
Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit!
 Örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot... Nekem a problémám,hogy a bal herémnél van egy csomó,amiből ha megnyomkodom valami folyadék illetve vér távozik :(eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget,azt hittem  csak valami gyulladás vagy ilyesmi,de most,hogy utána olvastam eléggé megijedtem :(
 Most 28 éves vagyok,de ez a csomó legalább 5 éve megvan...van,hogy kisebb van hogy nagyobb,fájni nem fáj és egyéb fájdalmaim sincsenek,amit áttétre utalna,ha esetleg ez hererák lenne...,amint tudok elmegyek urológushoz!
Annyi lenne még a kérdésem,hogy ennyi ideig tünetmentes lehet a hererák?

Atesz1984

• Vendég
Re:Információ kérés!
« Válasz #1 Dátum: 2012. 04 26. - 18:03:35 »
Úgylátom nem tudtok nekem tanácsot adni!?? :(

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2012. 04 26. - 22:27:05 »
Szia!

Az áttéteket nem éreznéd de egy öt éves heretumor valószínűleg feltűnne a lábad között.

Akármi is ez, valószínűleg nem normális, szóval irány az urológus vagy a bőrgyógyász.

Üdv!
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

Atesz1984

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2012. 04 27. - 17:54:02 »
Szia! Köszönöm a választ,persze urológushoz mindenképp megyek jövőhéten!
oda kell beutaló? nem nagyon vagyok képben,hogy megy ez,mert 12 éve nem voltam orvosnál,de még fogorvosnál sem!

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2012. 04 27. - 20:29:46 »
Nem valószínű, hogy rák, mert akkor már áttétes lennél egyrészt, másrészt pedig akkora lenne a heréd, hogy nem férnél ki tőle a lakásod ajtaján. Lehet, hogy sérv.
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

Atesz1984

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2012. 05 09. - 20:42:36 »
Sziasztok!
Na ma megjártam az urológiát és megnyugodhatok,szerencsére nincs nagy baj!
Amíg vártam,nagyon izgultam,hogy mit mond az orvos,na meg először jártam urológián...
talán az én példámból is okulva,aki úgy "beparázik",mint én,addig semmikép ne aggódjon,amíg nem látta urológus....nekik ez munka és hanyag eleganciával kezelik az eseteket!!!!hozzáteszem mikor bementem kicsit megszeppentem,mikor láttam,hogy az aszisztens nő is ott lessz :) de nem volt olyan gáz!
 A lényeg,hogy az én esetemben a herezacskó jóindulatú daganata látszik,ami csak esztétikailag zavaró...de semikképp nem hererák és főleg nem rosszindulatú..(valami mirígy elzáródás miatt került oda).mondta a doki,ha akarom akkor "kicsípik",na mondom  még előbb megemésztem az egészet és visszatérünk rá!
persze zavar engem,hogy ott van és valószínű megműtetem majd,de előbb kicsit élvezem,hogy nem komoly a dolog.....
 de egy biztos mostantól figyelem folyamatosan és évente egyszer elmegyek urologushoz.....