Szerző Téma: gyomorrák, májrák, veseátültetés után  (Megtekintve 7099 alkalommal)

attila

• Vendég
gyomorrák, májrák, veseátültetés után
« Dátum: 2007. 01 24. - 23:48:40 »
Üdvözlet minden kedves Fórumozónak!

Sajnos nem várt eseményként apukámnak 65 éves korára egy csúnya és egész gyomorra kiterjedt, áttétként a máj egy részére is átnyúló daganatos betegséget diagnosztizáltak. Pénteken fekszik be a kórházba, de a szakemberek véleménye megoszlik, mivel lassan két éve már új vesével él és ennek folytán az immunrendszere sem tökéletes, hiszen az új szerv kidobódásától tartva gyógyszeres kezelés alatt áll.

Nem nagyon tudjuk mi is ilyenkor a teendő, mit kell tenni, most olvasom majd a fórumokat. El is vagyunk keseredve, mert bíztatást sajnos senkitől nem kaptunk.

Az orvosok szerint az egész gyomrát és a máj egy részét ki kell venni.
Kérdés, hogy milyen utókezelést alkalmaznak egy vese-transzplantált betegnél.

Hát röviden ennyi.

Most még igazán fel sem tudjuk fogni, dolgozni az egészet, olyan gyorsan jött.

Mindenkinek jó egészséget!

Attila Szegedről.

roxy1108

• Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2007. 01 25. - 08:37:40 »
Kedves Attila!

Sajnos konkrét segítségről nehéz beszélni, mert mindenkinél más és más javaslat válik be.
Jó ötlet, ha olvasol fórumokat.Amennyit csak tudsz.
Bemásolok ide egyet.Szánj rá időt, az elejétől kezdve olvasd végig.
Ha végig olvasod, rájössz, hogy a leghatékonyabb segítség volt.

www.mimnet.hu/0100_hun/index.asp?go=0200_kommunikacio/0100_forum/&start=0&tid=28

attila

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007. 01 25. - 15:57:02 »
köszönöm.
Holnap fekszik be a klinikára Szegeden.

Olvasom.

Üdv. Attila

Anonymous

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007. 02 01. - 07:57:03 »
Kedves Attila!

Hogy van Apukád?
Elolvastad a fórumokat?Sikerült előrébb lépni?
Írj magatokról!

Attila

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007. 02 10. - 03:14:50 »
Szervusztok!
Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem.

Hétfőn műtötték meg. Kivették a gyomrot, a májon találtak egy daganat-szerű jelenséget, amiről már tegnap óta tudjuk, (mivel vettek mintát és megvizsgálták), hogy a rák egyik nagyon agresszív fajtája. Tehát áttétes.

Jelenleg kivettek Belőle minden csövet. A csuklójánál van egy kanül, amelyen keresztül vért kaphat, ill. infúziót, ha kell.

Sajnos most már két-három napja lázas, estére felszökik Neki jobban is.

Kap antibiotikumokat, a különböző helyekről ( a korábbi csövek helyeiről) vett mintákat tenyésztik, megállapítandó a gyulladás?, láz okát.
 Gondolom ezek után tudnak specifikusan antibiotikumos kezelést adni Neki.

Anyu beszélt az orvosokkal, sajnos semmi pozitív dolgot nem mondtak. Annyit talán, hogy ha most meg tud erősödni, akkor a máj-műtét is szóba jöhet, ha addig bírja. Ha most végeznék el, akkor az vinné el. Ha nem erősödik meg, akkor nem műtik. Néhány hónap és.....

Ha műtik, akkor sem mondtak egy évnél többet. De ahhoz meg kellene erősödnie.

A jövő hétre, ha lemegy a láza, tehát elvileg az már nem okoz problémát, akkor lesz egy konzílium, amelyen megbeszélik az utókezelést. Csak ahogyan már írtam, sajnos Neki már volt egy vese-transzplantációja, így nem mindegy, mit és hogyan csinálnak majd.

Állítólag azok a gyógyszerek, amelyek megakadályozták a vese kilökődését, okozhatnak ilyen mellékhatást.

Nem tudom. Kellőképpen el vagyunk keseredve. Õ is.

Most kezd tudatosulni bennünk, hogy mi következik.

Talán, ha fiatalabb korában, amikor elütötte egy traktor, műtötték és gipszelték a kezét az orvosok nem hagynak a sebben belevarrva egy gézcsomót, az nem kezd el hónapokon keresztül gennyezni, nem teszi tönkre a vesét.....stb. akkor nem tart most itt. De hát ki tudja.

Biztosan akaraterőn is múlik, de sajnos a hangján hallom, hogy nagyon el van keseredve. A legszörnyűbb az egészben, hog a műtét óta nem is láthattam, mert benne voltam ebben az influenzás, lázas vacakságban. Talán holnap, vagyis ma reggel, ha hazaérek az éjszakai műszakból, bemegyek egy szájmaszkkal. Már jól vagyok.

Valami még szöget ütött a fejembe. Apu anyukája hét éve szintén gyomor-problémával került be a klinikára, szegény egy hétig bírta és elment. Most tudtam csak meg, hogy Neki is gyomor-rákja volt.

Nagybátyám, aki a nagy messzi Amerikában dolgozik és ott orvos, azt mondta, azonnal menjek én is és öcsém is egy kivizsgálásra. Lehet, hogy örökletes hajlamból fakadóan mi sem vagyunk messzire a betegségtől.

Most ennyit tudunk. Jövő héten még többet. Remélem apu nem adja fel és küzdeni fog. Akkor is küzdött, amikor vese-kezelésekre járt. Akkor is nagyon rossz volt az állapota. Az akkori transzplantáció után új erőre kapott és bár tudta, hogy nem lesz teljes értékű a szervezete, de erre Õ sem, mi sem gondoltunk.

Attila

Tegnap anyunak mondták el az orvosok, hogy a műtét során, amikor

e-vica

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007. 02 26. - 19:30:47 »
Szia Attila!

Csak most kapcsolódtam be ebbe a fórumba. Nem tudom, mi történt édesapáddal utolsó bejegyzésed óta. Azt tudom, hogy bárhogy is alakul, nincs szükség arra, hogy Te és testvéred úgy élje életét, hogy bármikor felbukkanhat bennetek is a probléma. Zárjátok le a folyamatot, ezt tettem én is. Nem szabad, hogy tovább örökítsük a bajt. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok, amennyiben tudok.

Szeretettel:
e-vica