Szerző Téma: milyen a kezdődő és előrehaladott hererákÜdvözlök mindenkit  (Megtekintve 17607 alkalommal)

donpepe71

• Fórumtag
  • *
Üdvözlök mindenkit.
A fent említett kérdésre keresem a választ,három nappal ezelőtt műtöttek eltávolították a bal herémet.Egyenlőre annyit tudok hogy a mellkasi ct-m negatív.
Próbáltam utánaolvasgatni a hererák tüneteinek de meggyőző választ nem találtam arra hogy az én herém melyik csoportba tartozik.A herémen semilyen csomót nem éreztem kicsit nagyobb lett és kőkemény,ultrahangon viszont kiderült hogy 90 százalékban elhalt.Ez alapján ha valaki hozzá tud szólni kérem tegye meg.A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm.
Tóth Péter
2012-08 bal oldali műtét
2012.10 Adjuváns kemoterápia
2013.08 Áttét nyirok BEP2014.02-IG 3X

Badam

• Fórumtag
  • *
Re:milyen a kezdődő és előrehaladott hererákÜdvözlök mindenkit
« Válasz #1 Dátum: 2012. 08 28. - 23:58:06 »
Szia és "üdv a klubban"! :(

Az első és legfontosabb lépésen már túl vagy, gratula!

A negatív mellkasi CT mindenképp jó, alhasit nem csináltak? Azt is kell nézni, első körben a hasi nyirokcsomóba szokott áttétet adni, második körben a tüdőbe.

Ennyiből nehéz konkrétumokat írni, a döntő elsősorban a szövettan eredménye lesz, arra viszont várni kell még. Az elhalás nem lehet egyértelmű az ultrahangról, ezt is a szövettan deríti ki.

Nekem is volt elhalás, ezzel az a baj - ha jól emlékszem - hogy hiába kis kiterjedésű a daganat, van rá esély hogy elhalás után elkezdenek "kóborolni" a rákos sejtek. Szóval ez növeli az esélyét annak, hogy ha nincs áttét és rendben vannak a markerek, akkor is a  "biztonság kedvéért" kemoterápiát javasolnak majd. Nálam így volt.

De a szövettan lesz az irányadó, ez csak adalék.

Kitartást a várakozással és remélem a fórumból már látod, hogy ebből szépen meg lehet, jobban mondva meg kell gyógyulni.

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2012. 08 31. - 20:07:41 »
Üdv. megvan minden eredményem,Seminoma sehol nem találtak áttétet és öt nappal a műtét után a véreredményem kitűnő. Jövő héten megyek az országos onkológiai központba kemót mondott az orvosom nem tudom hogy kell-e ez de ott valószinűleg átbeszéljük a dolgot. Igen a nyirokcsomó megvan nagyobbodva határértéken belül van de nagyobb 8-9 mm e miatt kértek kemót.

Üdv mindenkinek ha meglesz a kemó még írok.
2012-08 bal oldali műtét

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2012. 09 01. - 01:36:21 »
Szuper, a seminoma a legjobban kezelhető, ebben az amúgy is jól gyógyítható betegségben. Szerintem két kör BEP-lesz a biztonság kedvvért az elhalás miatt, ez olyan 2 hónapot fog igényelni, talán kevesebbet. 5 napig infúzió, első, második és harmadik héten oltással. Így 21 nap egy ciklus, két ciklus közt egy hét pihenővel ha szükséges.

Üdv!
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2012. 09 01. - 10:58:54 »
Üdv. mi az a BEP nekem azt mondta az orvos, hogy megyek jövök ott sem kell maradnom. Hogy működik a kemoterápia?
2012-08 bal oldali műtét

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2012. 09 02. - 00:29:55 »
Szia!

A BEP egy különböző szerekből összeállított kemoterápia. Te ambuláns kemoterápiára jársz majd ezek szerint, mint sokan mások, a lényeg hogy nem kell befeküdnöd egy hétre, hanem bemész minden nap, lefolyik az infúzió és jössz haza. Mindenképp próbáld úgy intézni, hogy legyen aki hoz-visz, lehetőleg autóval. Szerintem ez így jobb, otthon pihenve.

A kezelés alapjáraton 21 napos ciklusokból áll, hétfőn kezdve, tehát három "egész" hét.
1-5. nap infúzió a megfelelő gyógyszerekkel. Emellett a 2. napon injekció a fenékbe (na arra nagyon figyelj, hogy ezt azonnal masszírozd el utána, nyomogasd vagy 15 percig különben csomós marad, megkeményedik, ha hazaérsz jegeld).

A 8. és a 15. napon (a következő két hét hétfője) szintén injekció és általában kontroll vizsgálat is (vérkép). Ez egy kör, ami három teljes hetet tesz ki.

Röviden ennyi!

Üdv!

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2012. 09 02. - 09:18:53 »
Köszi szépen a választ. Szerintem ez nem fog menni,most lett új munkahelyem a műtétem napján kezdtem volna,nem hinném hogy elnéznék ezt akármi is a bajom.másrészt 120 km-ről kell bejárnom. Mindegy majd lesz valahogy. Az az érdekes hogy anyum is volt kemon ő 3* 1 napot volt és egyszer volt bent 3 napot.
2012-08 bal oldali műtét

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2012. 09 02. - 14:38:01 »
Szia!

Nem értem pontosan mire gondolsz a munkád kapcsán de most az egészséged legyen a legfontosabb.

Ha túl sok az utazás, akkor próbáljátok meg befekvősre intézni, egy kérdést csak meg ér, mérlegeljétek melyik a legjobb.

Édesanyád kapcsán, ahány fajta daganatos betegség, annyi fajta gyógyszer és kezelés létezik. Te ezt most speciálisan heretumorra kapod.

ÜDv,

ÁDám

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2012. 09 04. - 16:22:11 »
Üdv. Ma voltam az onkológiai intézetben,18-án kezdik a kemót azt mondta a prof. hogy vagy 5 napos vagy 1 napos kezelést kapok,ezt majd az osztályon döntik el.1 napra be kell feküdnöm az biztos.
2012-08 bal oldali műtét

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2012. 09 07. - 10:06:10 »
Írhatna valaki hogy mik a tapasztalatai a kemoterápiával kapcsolatban!!!
2012-08 bal oldali műtét

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2012. 09 08. - 02:41:57 »
Azt hiszem ezt a témát legjobb lenne egy az egyben áttelepíteni a legolvasottabb fórumba. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a fő fórumot is át lehetne nevezni valami semlegesebbé, hiszen kortól függetlenül ott folyik a legintenzívebb eszmecsere, a cím pedig megtévesztheti az újonnan érkezőket)

donpepe,
bocs hogy ezt javaslom, de érdemes visszaolvasni, mert a témánk állandó, vagyis ha elolvasod a 2-3-4 évvel ezelőtti hozzászólásokat, akkor azok ugyanúgy aktuálisak, érvényesek. Mindenki (aki kapott) leírta a kemoterápiával kapcsolatos tapasztalatait, és sokkal többen vannak, akik leírták, mint akik most éppen olvassák is a fórumot, ráadásul kérdéses, hogy van-e kedvük leírni sokadszorra ugyanazt. Az én kemós élményeim például már halványulnak... A kérdésedet pedig árnyalni kellene, hogy milyen kemoterápiára gondolsz, mert van többféle.
A szövettan és vizsgálatok alapján pontos kategóriákba szokták sorolni az egyes daganatokat és egy létező protokoll mentén folyik a gyógyítás. Amit leírtál a szeminómás daganatodról, az alapján számomra még nem egyértelmű, hogy BEP kemoterápiára van szükséged. Bár ezt nem is Te, hanem Badam említette, a saját példája alapján.
No, mindegy, mi nem vagyunk orvosok, csak tippelgetünk az ismereteink alapján.
Viszont Badam korai hozzászólásait érdemes visszaolvasnod, ő elég alaposan "live üzemmódban" közvetítette a kemoterápiás tapasztalatait. És érdemes elolvasni, bár nem könnyű szöveg, az Ő aláírásában található linken a  hatályos kezelési protokollt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. 09 08. - 02:45:15 írta soká »
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

donpepe71

• Fórumtag
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2012. 09 19. - 09:37:36 »
Üdv. Megkaptam az első kemómat Cisplatint kaptam 1 infúzió, egy hónap múlva kapom a következőt és elvileg ennyi. Nagyiványi doktor ezt javasolta a kékgolyó utcában, azt mondta ez sem lenne szükséges de mivel érbetörés volt így jobb ha megkapom. A későbbi gyermekvállalással kapcsolatban megoszlanak a vélemények,Bodrogi professzor pozitívan állt a későbbi 2 éven túl természetes gyermekvállaláshoz, Nagyiványi doktor már szkeptikusabb volt ő azt mondta nem szokott visszaállni a termelés de én bizakodom. Egyenlőre semmi mellékhatást nem érzek,most a második napon de még ettől függetlenül lehet.Na üdv. mindenkinek és csak pozitívan!!!
2012-08 bal oldali műtét

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2012. 09 19. - 22:35:26 »
Szia!

Nekem a műtét óta csak javult a spermaképem, a csapnivalóról az elfogadható szintre.

Pihenj sokat. ÜDv!

Döme

• Fórumtag
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2012. 09 26. - 15:00:31 »
Üdvözlök Mindenkit, szervusztok!

Ezt a fórumot véletlenül találtam, sokáig gondolkoztam, regisztráljak-e egyáltalán?
Miért okozott ez ekkora dilemmát? Sajnos tapasztalatból tudom, a rák témában hatalmas indulatok szoktak a felszínre törni, ha valaki mást állít, mint ami megszokott, mint ami elfogadott.
 Én mégis valami ilyesmit szeretnék tenni. Saját esetem buzdít erre, a 2008 tavasza óta eltelt most már négy és fél év! Persze én is ismerem a mondást, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar". Épp' ezért egyelőre itt meg is állnék, mert nem tudom, milyen reakciókat válthatnak ki esetleg már az eddig leírtak is?
 Mindenesetre 'Donpepe71' témaindító kérdésére válaszolnám, hogy az enyém is pont úgy kezdődött (már úgy értem, amikor észrevettem) 2008-ban, hogy kőkemény és megduzzadt. Egy 2009 februári urológiai vizsgálat alkalmával közölte a főorvos, hogy egyáltalán nem lát ép állományt az ultrahanggal...

Üdvözlettel: Cs.Tamás (Döme)
Mielőtt reflexből falhoz állítanál, kérlek adj egy esélyt annak, hátha igazat mondok..!

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2012. 09 26. - 19:35:30 »
Nem állítunk a falhoz. De ugye nem GNM vagy amit te forgalmazol? Ha igen, kérlek ne is folytasd volt már itt több vita ilyesmiből. Ha visszaolvasol láthatod és megértheted. Itt mindenki 'hagyományos' módszerrel lábal(t) ki ebből a betegségből. Ergo: itt ezt preferáljuk. De ahogy kezded, abból 99%-ra biztos vagyok, hogy ráhibáztam a második mondatommal és vita lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2012. 09 26. - 19:48:37 írta pimpa »
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP