Szerző Téma: Csomó bleomycin után  (Megtekintve 7279 alkalommal)

leventelevele

• Vendég
Csomó bleomycin után
« Dátum: 2012. 08 29. - 18:10:27 »
Sziasztok!

Röviden a kórtörténetem: 2002 seminómás hererák, műtét, sugárkezelés; 2009 kevert nem seminómás hererák, másik here műtét, biztonsági kemó. Tesztoszteron pótlásnak eleinte nebido nevű szurit kaptam ugyancsak a fenekembe, aztán átálltam tablettára.
A panaszom pedig az, hogy a bleomycin injekciók (fenékbe) után csomó alakult ki a bal fenekemben (olyan 5-7 cm). 2011-ben a csomó környékén elkezdett fájni a derekam, főként sportolás után. Mára már nagyon fáj, alig bírok lehajolni, ülés után nagyon nehezen indulok el, zsibbad a bal lábam. Kenegetem Flector krémmel, de nem segít.
Valaki nem tudja, hogy ez annak a jele, hogy felszívódik a daganat, vagy jól érzi ott magát, és életem végéig kínlódnom kell miatta?
Ha van valakinek hasonló tapasztalata, akkor megköszönöm, ha megosztja velünk.
Ja, mindenkinek üzenem, hogy hiába ez a sok nyavaja, a kezelések után nagyon megtanultam értékelni az életet, és minden percét élvezem!

Üdv.: Levi

Badam

• Fórumtag
  • *
Re:Csomó bleomycin után
« Válasz #1 Dátum: 2012. 08 30. - 22:33:36 »
Szevasz!

Kemény sztori, de szerencsére látom hogy te is kemény vagy! :)

Nekem már a fórumon előre tanácsolták, hogy egyből szuri után masszírozzam el, szóval én vagy 15 percig nyomogattam utána és megérte mert semmi nyoma nem maradt. Utána még jegeltem otthon. Nagyon ritkán enyhén nyilall, de csak a tű helyén. Szerintem az orvostól kérdezd, sőt mondd is hogy nagyon fáj, az a tuti.

Hogy derült ki a hogy a másikkal is baj van? Ez nagyon ritka, arra nagyobb az esély hogy áttét alakuljon ki később. De még jó hogy gyakori a kontroll! Milyen a hormonpótlás, tudnál róla írni, persze ha nem szívesen beszélsz róla akkor ne.

Üdv,

Ádám
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

tc23

• Fórumtag
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2012. 09 03. - 14:01:14 »
Szia Levi!

Én már az első hozzászólásokban figyelmeztettem mindenkit, hogy dörzsölje szét a bleomycin injekciót. Többen azt írták, hogy már vénába adják ezt is.
Sajnos a saját tapasztalatom miatt írtam, én nem dörzsöltem el rendesen.
Én többnyire a jobb oldali hátsó részembe kaptam és a fájdalom is ott jelentkezett. Nekem a 6. év után mérséklődött a csomók kellemetlen érzése. Sokszor időjárás változásra (főként hidegre) is elkezdett tompán fájni. Mintha odaütöttek volna egy kalapáccsal.
Ezek a panaszok szerencsére elmúltak.
Nem képzelhető el, hogy egy hasonló probléma mellett van egy kialakuló gerincsérved?

Mielőbbi javulást kívánva,
tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

leventelevele

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2012. 09 04. - 11:00:05 »
Sziasztok!

Nagyon szívesen írok a hormonpótlásról: mivel nekem műtét közben elkötötték az ondóvezetékeimet, plusz a heréket is eltávolították, tesztoszteron pótlás kell... Kemó alatt szó se lehetett róla, így mikor kiürült a teszto, eléggé depressziós lettem. Ez az én esetemben egy teljesen új érzés volt, eddig sosem voltam depressziós, max szomorú. Szóval ez a része erősen nem volt jó. Mikor kigyógyultam műtétből, kemóból, jöhetett a pótlás. Eleinte androgél nevű zselével próbálkoztam, de macerás volt, nem szívódott fel rendesen, a törülköző csupa tesztoszteron lett, az asszony is félt odabújni, nehogy kukija nőjön :-) Ja és a szex sem volt valami jó :-( Napi asszem 3x kellett felkenni hónaljra!
Utána jött a fenékszuris nebido. Ezt 3 havonta kellett beadni a fenék legmélyebb izmaiba, nehéz volt beadni, rohadtul fájt utána még 3 napig a helye, és a beadást követő 1-2 héten nem volt alvás, csak nyuszi-effektus! A 3. hónap végére kifogyott, elment a hatása. Ennek a szurinak annyi mellékhatása van, hogy felsorolhatatlan! Ami rajtam kijött: csípős, erős izzadás, hajhullás, szorongás (!!!nagyon durva volt!!!), fáradékonyság. Amit hozzá kell tenni, hogy kellett vagy 2 év, hogy kijöjjenek ezek a tünetek, eleinte nem voltak. Utána Proviron nevű gyógyszer, napi 5-6 db teljesen rendben volt, mellékhatásai nem nagyon voltak, nekem tetszett :-) De a dokim erősködött, hogy próbáljam ki az Andriol Testocaps nevű lágy kapszulát, mert az a nonplusultra! És valóban, napi 3 tabletta étkezés után, és minden happy! Szex jó, depressziónak nyoma sincs, max. ha elfelejtem bevenni! Fogytam is 1 kicsit, sportban jó vagyok (voltam amíg a hátam nem kezdett rakoncátlankodni)... Ja! és azóta nem fáztam meg, semmi betegségem nincs amióta szedem. Biztos vitamin is van benne (na jó, nincs :-)

A kontollos dokim felmondott, aztán jött helyette valaki, aki ugyancsak fölmondott. Így elkeveredtem, kihagytam 1 kontrollt, és pont akkor csapott le a daganat.
A második tumort magamnak szúrtam ki fürdés közben, pont szenteste, spiccesen.

A derekam még mindig nagyon fáj, most már maga a csomó is, szerintem begyulladt, vagy mi. Valamikor benézek a dokimhoz, ultrahangolja már meg. Röntgen készült a derekamról, állítólag azon minden OK.

A bleomycint drözsöltem én is, még jegeltem is, de mégis lett csomóm :-(

A sztori ennyi, ha van kérdésetek, nyugodtan tegyétek fel, nem tudtok olyat kérdezni, amitől zavarba jövök.

Üdv.: Levi

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2012. 09 04. - 14:10:41 »
leventelevele,

arról tudsz valamit, hogy a középkori kasztrációk esetében (kasztrált énekesekre gondolok) a tesztoszteron hiány miatt alakult ki depresszió? Vagy a serdülés előtt bekövetkezett kasztrációnál nincs ilyen gond?
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2012. 09 05. - 01:18:56 írta soká »
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

leventelevele

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2012. 09 05. - 12:48:50 »
Szia!

Passz :o
Gondolom depressziósak kellett, hogy legyenek, mert a szervezet igényli a tesztoszteront... de tényleg passzolok...

Levi

racz.tamas82

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2012. 09 06. - 01:44:22 »
Sziasztok! Engem 2011 augusztus 9-én műtöttek rosszindulatú heredaganattal. A szövettan seminomát igazolt. Két alkalommal - egy hónapi szünettel- kaptam kemoterápiát. Azóta elmondhatom, hogy teljesen tünetmentes vagyok, a vizsgálati eredményekben még nyoma sincs annak, hogy vissza akarna térni a daganat a szervezetemben. Szóval mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy fel a fejjel és ki kell tartani. Nagyon sok múlik a pozitív felfogáson! :) Mindenkinek erőt és egészséget kívánok!

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2012. 09 06. - 10:56:51 »
Szia.

Gratulálok, csak így tovább.
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP