Szerző Téma: hererák mütét után  (Megtekintve 5686 alkalommal)

cecilv

• Vendég
hererák mütét után
« Dátum: 2012. 11 11. - 08:49:10 »
Kedves Érintettek!
A 35 éves fiamnál hererákot diagnosztizáltak. Megtörtént a mütét és a szövettan eredménye. áttét nincs, Az orvos tájékoztatása szerint sikerült tökéletesen eltávolítáni a kicsi scomót természetesen herével együtt, ami szokásosnak tekinthető. Mégis kell kemo vagy injekcióba vagy tablettába. ez még ezután fog eldőlni.
A  kórszövettani dg: Testicularis seminoma sporadicus syncytiotrophoblastos sejt elemekkel M9061/3,pT2,C6290
Ha valaki megtudná mondani, hogy most mi lesz, mire készüljek, mi várható
 nagyon megköszönném.

Köszönöm!

pimpa

• Fórumtag
  • *
Re:hererák mütét után
« Válasz #1 Dátum: 2012. 11 11. - 10:07:10 »
Olyan sok minden nem várható. Kemó 2-3 kör és utána CT. A többit pedig az idő hozza. Egy jótanács: hagyjátok magatokat sodortatni az eseményekkel. Könnyebb volt nekem is így.
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

cecilv

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2012. 11 11. - 11:56:28 »
Köszi a választ. Bizonyos dolgokkal tisztába vagyok, de azt pl. nem tudom, hogy a tablettás és az injekciós kemo mellékhatásai között va-e külőnbség. mit lehet csinálni, hogy a legenyhébb legyen a mellékhatás, van-e választási lehetőség vagy az orvos dünti el. mi a jobb? ha valakinek van tapasztalata kérem adjon tanácsot, jelen pillanatban egy kétségbeesett anya vagyok aki még józanul,gondolkodni sem tud. Aki végigcsinálta biztosan tudja, hogy mit lehetett volna másképp okosabban csinálni persze csakk akkor ha van az embernek választása.
kösz mindenkinek aki megossza velem a gondolatait, tapasztalait.

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2012. 11 11. - 17:43:36 »
Mindent az orvos dönt el, bár én nem kaptam semmit csak megfigyelés. Én injekciós vagy infúziósan választanám, mert az bent van. Értsd: ha hasmenése van felszívódás nélkül megy ki a tablettás kezelés (kifossa simán).
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP