Szerző Téma: Mi fog történni?  (Megtekintve 7900 alkalommal)

karcsi

• Vendég
Mi fog történni?
« Dátum: 2013. 01 29. - 15:29:23 »
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
34 éves vagyok és sajnos engem is elért az, ami azt hiszem itt mindenkit - hererákot diagnosztizáltak. :( Túlvagyok a műtéten, a tumor tokon belüli. Voltam hasi-kismedencei és mellkasi ct-n, amik nem mutattak ki áttétet. A laboreredményeim alapján a műtét előtti béta-HCG érték kicsit emelkedett, 7,6 volt, műtét után az LDH, a béta-HCG és az AFP értékeim is a ref.tartományon belül voltak. A szövettan alapján a diagnózis: Seminoma testis l.s. Gr.II. és még azt írták, hogy a tumorban érinvázió jelei is megfigyelhetők, valamint elvétve necrosis jelei is mutatkoznak,ill. a tumor részben a mellékherére és a rete testisre is ráterjedt. Pestre kell mennem, de idegőrlő ez a várakozás. Ezek ismeretében tud nekem valaki mondani valamit, hogy milyen kezelésre számíthatok? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

soká

• Fórumtag
  • *
Re:Mi fog történni?
« Válasz #1 Dátum: 2013. 01 30. - 02:20:54 »
Szia!
Ha javasolhatom, Te is használd inkább a Hererák 20 évesen című fórumot, a nevével ellentétben ott van szó a betegségünkről (kortól függetlenül) elsősorban.
Visszaolvasni időigényes, de hasznos lehet.
A kérdésedre válaszolva: elvileg egy onko-team nevű csapat fog további terápiát javasolni. Nem írtad, hogy mekkora volt a tumor mérete? Mi természetesen nem tudjuk megmondani az orvosok helyett, hogy milyen kezelés vár rád, de a tapasztalat az, hogy ha a szeminoma mérete nem nagyobb 3cm-nél, ha nincs érbetörés, ha nem terjed rá a mellékherére, akkor kemoterápia helyett egy szoros követéssel figyelnek, ami gyakori kontrollvizsgálatokat jelent. Ha határesetről van szó, olyankor jöhet egy adjuváns kemoterápia, amit például én is kaptam. A következő fokozat mondjuk az, amit Badam kollégánk kapott. Ha abból indulok ki, hogy nála nem volt érbetörés, akkor az ő 2 kör BEP kezelése talán nálad is elképzelhető. De légy szíves,  ezt ne tekintsd készpénznek, mi nem vagyunk orvosok. Badam nickje alatt megtalálod a linkjét az aktuális kezelési protokollnak, esetleg segíthet a tájékozódásban.
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

karcsi

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2013. 01 30. - 09:34:07 »
Szia!
Köszönöm a válaszodat! A javaslatod alapján böngészni fogom a Hererák 20 évesen című fórumot.
Természetesen tudom, hogy nem vagytok orvosok, mint ahogy azt is, hogy két egyforma eset nincs, mégis a várakozás ideje alatt jó minél több információt összegyűjteni. Egyébként nekem 4cm-es volt a tumor. Azt esetleg meg tudod mondani, hogy mennyi idő telt el a műtét és a BEP kezelés között?

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2013. 01 30. - 20:42:49 »
Valószínűleg többeknek a fent említett fórum szerepel a könyvjelzőjében, így ha ott kérdezel, hamarabb kapsz választ. Azzal pedig segíted a tájékozódást, ha a magad kóresetét, terápiáját beírod a Fórum profil alatt az Aláírásodba.
1965. (2 hónap után fordultam orvoshoz) műtét:2009.08.  tiszta seminoma, Stádium:I/a, 3cm-es daganat. Terápia: választhattam: 2 kör adjuváns Carboplatin monoterápia (hajhullás nélkül)

Anna21

• Fórumtag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2013. 04 08. - 12:24:55 »
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
34 éves vagyok és sajnos engem is elért az, ami azt hiszem itt mindenkit - hererákot diagnosztizáltak. :( Túlvagyok a műtéten, a tumor tokon belüli. Voltam hasi-kismedencei és mellkasi ct-n, amik nem mutattak ki áttétet. A laboreredményeim alapján a műtét előtti béta-HCG érték kicsit emelkedett, 7,6 volt, műtét után az LDH, a béta-HCG és az AFP értékeim is a ref.tartományon belül voltak. A szövettan alapján a diagnózis: Seminoma testis l.s. Gr.II. és még azt írták, hogy a tumorban érinvázió jelei is megfigyelhetők, valamint elvétve necrosis jelei is mutatkoznak,ill. a tumor részben a mellékherére és a rete testisre is ráterjedt. Pestre kell mennem, de idegőrlő ez a várakozás. Ezek ismeretében tud nekem valaki mondani valamit, hogy milyen kezelésre számíthatok? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Anna21

• Fórumtag
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2013. 04 08. - 12:29:37 »
Udvozlok Mindenkit!

A fiamnal hererakot allapitottak meg, O Londonban el, es en egy hete vagyok itt, a mutet most zajlik en itthon vagyok a kisfiaval.
Valaki meg tudna mondani hogy kb mennyi ideig tart a mutet?   1 or 2 ora? |Meg semmit sem tudunk a rak tipusarol, csak azt hogy a tudoben van 4 arpo szorodas. Koszonom ha valki valaszol!
Mindenkinek jobbulast kivanok.

Morsus

• Fórumtag
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2013. 04 08. - 16:25:56 »
Szia!
Nekem 1 óra volt műtőbe be- és kitolással együtt, nem egy hosszú műtét.
Sok erőt és kitartást kívánok nektek!
Születtem: 1990
Első tünet és műtét közt eltelt idő: 5 hét
2013 febr. 26. jobb oldali semicastratio
szövettan: 100% embrionalys carcinoma, vérér és nyirokér betörés nélkül, rtg. ct. negatív, vérkép normalizálódott
további kezelés: 2 kör BEP

soká

• Fórumtag
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2013. 04 08. - 23:54:23 »
Anna21,

A műtét nem hosszú, 2 napon belül valószínűleg ki is engedik a kórházból. Az első héten a műtéti vágás miatt kicsit nehézkesen fog mozogni, de gyorsan gyógyul. Minden bizonnyal vár rá majd egy CT (ha még nem volt) és ha a tüdőröntgen mutatott ki szóródást a tüdőben, akkor számítani kell további kemoterápiás kezelésre.
Kb. 3,5 évvel ezelőtt volt közöttünk valaki, akit szintén Londonban műtöttek, úgy emlékszem, hogy jó kezekben volt. Régen nem jelentkezett, amiből következtethető, hogy éli világát, jól van. :)

Anna21

• Fórumtag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2013. 04 14. - 22:01:41 »
Mindenkinek koszonom a valaszokat!

Tenyleg nem volt nagy dolog a mutet, itt Londonban mutet utan 6 oraval mar haza is adtak a fiamat. A sebe szepen gyogyul, mar egesz jol van, a szovettanra varunk Erdekes hogy a tudorongen nem mutatott ki semmit,  de csinaltak nala egy ct vizsgalatot ami elott egy fesek injekciot adtak neki, es az  egesz testet atvizsgalva talaltak a tudoben a negy pici szorodast. Azt mondtak hogy a  tobbi kezelest mind a szovettan meglete utan  tervezik majd meg. Hat ez a varakozas a legnehezebb. Tudott valaki dolgozni a kemo alatt? Mert a fiam szegeny azt hiszi hogy talan dolgozhat.  Van valami jo otlet arra hogy a kemot jobban viselje az embeR?  Vagy mindnekinel mas es mas?
Koszonom ha valaki valaszol, kivanok mindenkinek mielobbi jobbulast, gyogyulast!!

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2013. 04 14. - 22:12:21 »
Jobbulást mindenkinek!

Szerintem az még szerencsés, akinek 34 évesen kezdődött. Én most vagyok 34. 8 éve volt a műtétem. (decemberben lesz 9). a jó hír, hogy nagyon együtt lehet élni ezzel a dologgal. Nekem nagyon jó irányba változott az életem a betegség óta.
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

pimpa

• Fórumtag
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2013. 04 15. - 17:25:16 »
Nem fog tudni dolgozni kemó alatt a fiad. Mindenki máshogy viseli a kezelést.
Bár, ha nem nyitna mindenki ezerféle topicot, hanem a leglátogatottabba írna, gyorsan választ kaphatna és egy helyen lenne a sok információ is.
De végtére is ki vagyok én?
« Utoljára szerkesztve: 2013. 04 15. - 17:29:42 írta pimpa »
Születtem:1975.
2010. baloldali műtét (seminoma  pT1)(8 hónap után fordultam orvoshoz) terápia: watch and wait
2012. okt. relapsus gyanú (minimális hcg emelkedés 4,8)
2013. márc. mintavétel pozitív: seminoma II/B  Kezelés: 3 BEP

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2013. 04 15. - 20:02:29 »
Én csak sugárkezelést kaptam, de végig dolgoztam közben, mert szerződéses munkaviszonyom volt, a nejem meg épp szült, ezért otthon volt a picivel... később nagyon megbántam, hogy dolgoztam, mert annak ellenére, hogy végig melóztam betegen, és össz egy hetet hiányoztam a műtét után, nyáron megszüntették a munkaviszonyomat... Ebben a sztoriban én vagyok a szakiskolában tanító Gergely: http://www.rakgyogyitas.hu/cikk.php?id=315
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

Anna21

• Fórumtag
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2013. 04 15. - 20:16:46 »
Koszonom  a valaszokat, hat akkor erre keszulok.
Mindenkinek mihamarabbi gyogyulast kivanok!!