Szerző Téma: Mellrák  (Megtekintve 90867 alkalommal)

annamargit

• Vendég
Re: Mellrák
« Válasz #60 Dátum: 2008. 07 18. - 07:21:44 »
sziasztok
Nekem az anyukam beteg ,tobbszor mutottek daganattal a melleben es legutolja sugarkezelesre kuldtek
En abban kernem mindenkinek a segitseget,hogy ha ismertek olyan klinikat ,orvost aki embersegesen banik a beteggel,tajekoztatja azt es elkuldi a megfelelo kivizsgalasokra
szerencsere anyu sem hagyja magat es kerdez es megy es keri a vizsgalatokat de a legtobb esetbe nem jar sikerrel ,mert elkuldik mas helyre,mert nem irjak ki kezelesre,mert azt mondjak neki erre meg arra nincsen sugsege aztan meg mire odakerul mar nagyobb a gond stb.,gondolom nem kell mondani sajnos sokakkal elofurdul de remelem es bizok benne,hogy vannak meg rendes orvosok csak sajnos en nem tudom,hogy hol szoval ,ha tudtuk segiteni,hogy merre keressunk nagyon szepen megkoszonom

szilvana

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2008. 09 23. - 13:17:41 »
Üdvözlök mindenkit!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, igaz látom kevesen használják...Pedig nap mint nap én is csak ebben a témában böngészek, könyveket olvasok....bármi ami a rákról szól. Az embereknek kéne hogy olvassanak e témában, akkor sokan megelőzhetnénk. Én sem foglalkoztam e kórral, de most látom mennyien vannak e csúnya betegségben.
Ugyanis anyukámnak mellrákja van, nyirokcsomó áttét. Augusztusban műtötték, 1 kemón van túl, a múlt héten kellett volna a 2.kemót hogy kapja, csak elhalasztották mert nagyon visszeres a lába és egy helyen
piros folt keletkezett, és most 1 hétig inekciózzák, nehogy trombózist kapjon. Ha valakinek volt ilyen tünete legyen kedves írjon valamit....aggódok..nagyon.
Mindenkinek jó gyógyulást kívánok!
« Utoljára szerkesztve: 2008. 09 23. - 13:19:12 írta szilvana »

patient

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2008. 11 04. - 12:02:50 »
Sziasztok!

Korábban olvastam itt egy részt az oxigén hiányról! Szeretném ezzel kapcsolatban ajánlani nektek azt a lehetőséget melyet én is használok. Kaqun oxigénvíz!!!!!!
www.kaqun .hu

Üdvözlettel,
patient

Sok sikert mindenkinek!

qwwerk

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2009. 02 28. - 10:28:40 »
Nem tudom, van e- értelme erre a fórumra belépni, minden esetre teszek egy próbát.  :(
A feleségemről a mammográfiai felvételkor megállapította az felvételt készítő asszisztens, hogy rosszindulatú daganata van a jobb mellében. Ezt követően az ultrahangos, (2 különböző) a daganatot megerősítette (2,22*1,43 szabálytalan alakú meszesedett), (18 éve volt egy csomó eltávolítás, melyet jóindulatúnak minősítettek, a heg azóta megvan, (talán nem volt ekkora) de más helyeken nyirokcsomó nagyobbodást nem találtak. Mellkasi röntgen negatív. Ezt követően újabb mammográfiás vizsgálat ezúttal orvos a fentieket megerősítette és 3 tűvel szövettani mintát vett (a feleségem feje fölött az asszisztensnővel megbeszélték, hogy a daganat valószínűleg nem műthető). A szövettan pénteken megérkezett, de nem hajlandóak kiadni, mert a doktornő csak jövő hét csütörtökön lesz, és majd Ő kiadja. ?? 1 hét nagy idő, vagy nem nagy idő, ha valaki halálra van ítélve? Mert a feleségen a „nem műthető” megállapítást a halálos ítélet kimondásának tekinti. Megállapítható e a mammográfiás felvétel alapján a daganat rosszindulatósága? Kijelentheti e a mammo orvos, hogy nem műthető? Egyáltalán szövettani eredmény előtt lehetséges e ilyen kijelentés?   

Laesz

• Vendég
Re:Mellrák
« Válasz #64 Dátum: 2010. 01 05. - 21:34:20 »
Nekem vegyessejtes karcinómám van a bal mellemben. Ezt 2009. április 28-án diagnosztizálták. Ekkor a mérete 1,9x2,1x3cm volt. Drasztikus kemoterápián és sugárkezelésen nem vettem részt. Nem műtötték. 3 nyirokmirigyem érintett. Alternatív segítséghez fordultam, így ismertem meg egy forradalmian új sikermódszert. Dr. Ramakrishnan homeopátiás gyógyszerekkel 80%-os gyógyulási sikereket ért el Indiában a III. stádiumig szinte minden rákféleség esetén. Magyarországon elérhető a könyve. Sőt vannak homeopátiás orvosok, akik gyakorolják a módszerét. Kérdezzetek feltétlenül rá telefonon mielőtt elmennétek egy homeopátiás orvoshoz, mert más homeopátiás eljárás nem olyan hatékony. :( A szerek amikkel dolgozik  (a könyvben olvasható) egyébként vény nélkül megvásárolható több homeopátiás gyógyszertárban.

Ennek az oldalnak a szerzőitől értesültem erről a módszerről:

http://zoldhaz.info

Itt olvashattok is erről.

Az egészséges életmód rovatban rengeteg ötlet van a rák gyógyításáról. Ami nagyon tetszett, hogy csak bizonyítottan hatékony termékekről írnak. Sőt, rengeteg olyan termékről szó van, amit nem is forgalmaznak. A honlap készítői is érintettek ebben a rémben. Bármilyen fontos infot föltesznek, ha megírod nekik e-mailben. A pénzleszívó csodaszereket viszont nem. Kár is próbálkozni hasonlóval. A lap állandóan frissül. Érdemes elmenteni. Nekem ezek segítségével mára sokkal kisebb lett a daganat. (1.9 cm-es gömbszerű). A véres savós folyás átlátszóvá vált. Még nem vagyok nyugodt, sőt... ::) De van remény. Ha van valami változás velem, akkor írok. Több fórumra felteszem ezt, hogy legyen esélye másnak is.

Gyógyulást és kitartást mindenkinek!

Sexty János

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2010. 01 06. - 08:11:44 »
     Kedves Laesz!

Nagyon tetszik, hogy volt bátorságod nélkülözni a hagyományos rossz módszereket.
   Én is ezt teszem, már két éve, hogy megismertem a Germán Újmedicinát. Az általad vázolt módszer teljesen harmonizál az újmedicina elveivel.
   Hogy nem vagy nyugodt, ez szerinten azért van mert, a betegségfolyamatnak a lefolyását nem ismered. Ha szeretnéd ezt is megismerni, nézd meg az újmedicinánál.

www.ujmedicina.hu

msanyi75

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2010. 01 13. - 21:51:43 »
Üdvözlet mindenkinek!

Feleségemnél 2008 őszén diagnoztizáltak mellrákot. Azóta túlvan a műtéten, a kemoterápián és sugárkezelésen is. Tünetmentes, kontrollvizsgálatok negatívak.
A kemo idején nagyon padlón volt, mint Nőt, a haja elvesztése is nagyon megviselte. Kezelés előtt megkérdeztük az onkológus főorvost, hogy jégsapka segíthet-e? Természetesen a válasz az volt - kuncogás mellett - hogy nem. Nem is vettünk, ki is hullott a haja.
Az alkalmazott terápia un. szendvics terápia volt, 3 kemo, 25 sugár majd ismét 3 kemo. Mondanom sem kell, hogy a sugár végére kinőtt a haja, úgy 2-3 mm-esre. Ekkor gondoltunk egy nagyot, és vettünk egy jégsapkát, merthogy, azon már nem múlik semmi.
És láss csodát... múlott! Használta, és nem hullott ki a haja!!! Azóta is növeszti!  ;D
Szóval van egy ELADÓ JÉGSAPKÁNK, ha valakit érdekel.
53.000Ft-ba került, háromszor használta. Remélem soha az életben nem lesz rá újra szükség!
Ha valakit érdekel, 45.000Ft-ért eladó, dobozban, számlával, használati utasítással.
Telefonon vagy e-mailon szívesen adok bármilyen választ a felmerülő kérdésekre.
telefonszámom: 30-289-13-26

jó egészséget mindenkinek:
Sanyi

aviktoria

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2010. 01 22. - 12:59:00 »
Kedves Laesz !
 Jól értem-e, hogy azt gondolod, nem kell az orvosaink által javasolt kezeléseket elfogadnunk, hanem az általad javasoltakat alkalmazzuk ?
Vajon, a hagyományos kezelésekkel nem lennél-e már még előbbre a gyógyulásban ? Mi bizonyítja, hogy így jobb neked ?
   Jó döntéseket kívánok              Viki

Sexty Jánostól is ezt kérdezem, és neki is jó erőt kívánok a helyes döntéshez !   Viki

Sexty János

• Vendég
« Válasz #68 Dátum: 2010. 01 22. - 19:40:57 »
     Hogy milyen időhátrányba tud kerülni az ember a "modern" orvoslást elfogadva, ez a kiemelés is bizonyítja:

http://www.ujmedicina.hu/forum/index.php/topic,127.msg3766.html#msg3766
« Utoljára szerkesztve: 2010. 01 23. - 10:53:44 írta Sexty János »

bahhama

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2011. 06 29. - 17:11:57 »
Kedves Cefike!

Én egy régi fórumozó társatok vagyok. Régebben én is irogattam ide a fórumba és a házipatika.com fórumába. Én szintén Dunaújvárosban lakom és az én küzdelmem a "dög"-gel 2005-ben kezdődött, amikor én is kitapintottam a csomót. Akkor voltam 39 éves. Mammográfia, UH, cytológia. Után a hír, rosszindulatú, elég nagy kb. 3-3,5 cm, de nem kell megijedni mindenféleképpen emlőmegtartó műtét lesz - mondta a doktornő itt a sebészeten.  Aztán elmentem Bp-re egy másik orvoshoz. Kemó, utána műtét (le kellett venni a jobb mellem, mert még mindig nagy volt a csomó) aztán megint kemó. Sugárkezelést nem kaptam, mert a daganatom hormonreceptor pozitív volt. Jelenleg én is hormonkezelést kapok Zoladex injekciót 4 hetente és Zitazóniumot. Én szerencsére nagyon jól átvészeltem ezt az időszakot, a családom sokat segített. Nekem is van  egy 17 éves fiam, akkor még 15 volt és nagyon felnőtt módjára kezelte ezt a helyzetet. A férjem rengeteget segített, el tudta fogadni azt, hogy innentől kezdve egy mellem van és ez őt egyáltalán nem zavarta.
Most már 3 éve tünetmentes vagyok és nagyon jól érzem magam.
Ha gondolod nyugodtan írhatsz nekem ide a fórumba is, de az e-mail címemre is: kocsi@invitel.hu

Remélem a többiek is akik eddig irogattak jól vannak.

Kívánok mindenkinek tünetmentes szép napokat és neked Cefike úgy szintén.

Macimariann
 :P

Kedves Macimariann
régen voltál itt a fórumon, elérhető vagy még?
üdv.
bahhama

« Utoljára szerkesztve: 2011. 06 29. - 17:13:48 írta bahhama »

szegedin

• Fórumtag
  • *
« Válasz #70 Dátum: 2011. 10 04. - 23:15:21 »
Kedves Viki,

sajnos igazat kell adnom Janosnak, mivel az apunak sz...-t sem ert a hagyomanyos kezeles, söt elhallgattak a mellekhatasokat, es hogy statisztikailag a kezelessel sincs semmi eselye, söt a sugar utan 1 honap alatt nött annyit a daganat, mint elötte 6 honap alatt kezeles nelkül. A Janos javaslatat en is megtalaltam, de mar csak az apu halala elött par hettel, meghallgatta meg, de mivel az anyu nem müködött együtt, nem sikerült megoldani a problemajat.

A Janos csak informaciokent irta, mindenkinek a sajat felelösege, hogy megy-e a masok, vagy a sajat feje utan, szerintem kar lenne minden pozitiv es negativ informaciot is elhallgatni.

bekesseg

• Vendég
« Válasz #71 Dátum: 2012. 05 18. - 17:11:43 »
Sziasztok!Nagyon uj vagyok itt.Érdekelne,hogy akinek csinaltak már tűbiopsziat,mennyire fáj?

Zsuszka

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2013. 02 24. - 22:47:35 »
Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Pénteken kaptam kézhez a műtét utáni szövettani leletemet. A doki semmi mást nem mondott ( a sebészÖ, mikor ideadta, hogy: jó, hogy ezt kivettük magából és valószínű kap még kemót, a legagresszívabbat.

Aztán itthon próbálom a leletemen leírtakat megérteni, de akármit nézek a neten, csak alborzadok tőle.

Leírom is a véleméynt:
Vélemény:
Status post kemoteraphiam neodjuvantem
Többgócú, kiterjedt  invasiv ductalis carcinoma, diffus mikroszkópos emlőállomány-infiltratioval. "Mastitis carcinomatosa" (lymphagiosis carcinomatosa)
Tumor méret: 30 mm, 20 mm, és 12 mm, tumorkiterjedés (extent) 13 cm felett
Rezekciós vonal:a kimetszésekben tumormentes                       Ép szegéy: 5 mm mediál felé
Szövettani típus: invasiv ductalis carcinoma                               grade:3
Intraductalis komponens: egy-egy szakaszban jelen van (comedo típusú high grade DCIS)
Emlőbimbó: daganatosan beszúrt                                              Bőr: daganatosan beszúrt
Oestrogen receptor: 90-os intenzív positivitás                    Progesteron receptor: negatív
HER": positiv (+++ score)                                                Proliferáció: ki67 a széli részeken 60 %-os!
Nyirokér invázió: masszívan jelen van                                Perineurális invázió: jelen van
Vérér invázió: a vizsgált       síkokban nem látszott
Axillaris nyirokcsomó: 10                                                Áttét: 10
pT:4d     pN: 3a
TRG:(primer tumor regresszió) :2c (részleges terápiás válasz, 50 %-nál nagyobb residualis daganattal)
NR(nyirokcsomú regresszió): 3 és 4 (5 nyirokcsomóban metastasis regresszió jeleivel, 5-ben met. regresszios jelek nélkül)

valaki meg tudja nekem magyarázni? Ha lehet, valamilyen megnyugtató formában...

Röviden az estem: február 1-én műtöttek, teljes jobb mell eltávolítás volt, plusz nyirokcsomókat is kivették.
Műtét előtt kaptam 5 kemót,

Holnap megyek vissza az onkológiára, de tartok tőle, holnap nem tudok meg semmit, az én onkológusom épp beteg szabin van......

Köszönöm előre is annak, aki tud kicsit is segíteni.
Jól érzem magam, erős vagyok és ahhoz képest, hogy 3 hete műtöttek, egy hete már teljes munkaidőben dolgozom és a jobb karomat is majdnem annyira tudom már használni, mint műtét előtt....
Jól érzem magam, mégis elolvasva ezt a leletet lelkileg kicsit összeomoltam.....

Zsuzsa

tilsza

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2013. 07 28. - 09:44:17 »
Sziasztok!
1993-as hormonérzékeny, HER2 negatív daganatról van szó, ami kiújult 2006-ban mellhártya áttét formájában, 2009-ben hónalji nyirokcsomóban jelent meg és 2013-ben az ellenoldali mellhártyát támadta meg.
Mi a biológiája a folyadékképződésnek? A mellhártya áttét együtt jár gyulladással? Létezik olyan, hogy egy rosszul sikerült csapolás miatt lobban be a mellhártya?
Ha folyadék van fekve kevésbé tud tisztulni a  tüdőgyulladás?
Mit jelent, hogy kiszélesedett a mediastinum?
Melyik fajta emlőtumorra jellemző a mellhártya áttét?
Ezekre a kérdésekre sehol nem találok választ. Valaki tudna segíteni?

Bogi-Maci

• Vendég
« Válasz #74 Dátum: 2013. 09 23. - 01:39:07 »

Kedves Fórumozó Társak!

Aki olvasta a 2006. január 25-i Blikk Nők újságot, annak nem lesz újdonság az én történetem, aki viszont nem az most itt elolvashatja.
Én 2005. márciusában kezdtem a küzdelmemet a rákkal. Mikor észrevettem a mellemben a csomót nagyon megijedtem. Április 1-jén már túl voltam a mammográfiás, az ultrahang és a citológiai vizsgálaton. Tudtam, hogy valami nem stimmel, hogy ennyiféle vizsálat kell. Igazam lett. A doktornő közölte velem, hogy sajnos ez egy 3-3,5 cm daganat. Előbb kemoterápiára lesz szükség, hogy csökkentsék a méretét, aztán jöhet a műtét, majd utána pedig sugárkezelés. Azt mondta, mindenképpen emlőmegtartó műtét lesz.
Május 19-én kezdtem el a kemoterápiás kezelést. Az első kettőt elég jól tűrtem, egyszer sem lettem rosszul, bár a hajam csomókban kezdett el hullani. Úgy döntöttünk a családdal lenyíratjuk, hogy ne legyen vele tele a lakás. Érdekes módon lelkileg nem viselt meg, hogy kopasz vagyok, egyszerűen csak vettem bár divatos kendőt.
A harmadik kezelés az már maga volt a borzalom. Este felé elkezdtem hányni, kezem-lábam remegett. Még életemben nem éreztem magam olyan rosszul mint akkor. Nagyon megijedtem, szinte már halálfélelmem volt. Még az ügyeletes orvost is ki kellett hívni, aki nem sok mindent tudott velem csinálni, adott injekciót, aztán nagy nehezen el tudtam aludni. Még utána vagy 5 napig hányingerem volt. Ez volt az utolsó kezelés a műtét előtt. A daganat kb. 1 cm. csökkent, mehettem a műtétre. Még műtét előtt csináltatnom kellett egy MRI-t, hogy le kell-e venni a mellem vagy nem. Hát le kellett.  Még mindig túl nagy volt a daganat, a mellem pedig kicsi. Jobb lett volna fordítva, de hát ez nem kívánságműsor. Amikor a sebész közölte, hogy mi a helyzet teljesen magam alá kerültem. Féltem a férjem reakciójától, láttam mekkorákat pislogott amíg a sebész beszélt.  Ám a végén nagyon józanul csak annyit mondott, a mellemet lehet pótolni, de az életemet viszont nem, és ő ezután is ugyanúgy fog szeretni, mint eddig.
És ez a mondata nekem mindennél többet jelentett. Tudtam mellettem lesz és nem fogja érdekelni, hogy csak egy mellem van. A fiam is azt mondta, anyu, mi így szeretünk, most az a fontos, hogy meggyógyulj. És milyen igazuk volt.
Persze azért jól kibőgtem magam, mert azért egy nőnek igencsak nehéz megemészteni, hogy innentől kezdve egy cicivel kell élnie.
A műtét rendben lezajlott, semmi komplikáció nem volt. Utána sem éreztem magam rosszul, sőt a körülményekhez képest kifejezetten jól éreztem magam.
Aztán következett még 3 kemo. Borzasztó volt, de kibírtam. Sajnos már pszichés alapon is rám jött a hányás. Még be sem kötötték az infúziót már akkor hánytam. De most már vége.
Már november óta ismét dolgozom, és nagyon jól érzem magam.
Most a hormonkezelésnél tartok és egyenlőre minden leletem negatív. (Ja és HER 2 pozitív vagyok, grade II.) Remélem még sokáig így is marad.
Tudom szerencsés vagyok, hiszen mindenben számíthatok a családomra. De azt hiszem az is segített, hogy nem fogtam fel tragikusan a dolgokat. Ez alatt az 1 év alatt úgyanúgy éltem, mint azelőtt, nem gubóztam be és senki előtt nem titkoltam a betegségemet. Ugyanúgy eljártunk üdülni és bulizni is a barátokkal.
Egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy meghalhatok. Mindig az lebegett előttem, hogy meggyógyulok. Ha az ember beszél az érzelmeiről és a betegségéről, az már fél gyógyulás. Én szerencsére képes voltam erre.

Hát ha nem is röviden de ennyi az én történetem, és kívánom mindenkinek, hogy meggyógyuljon.

Puszi mindenkinek: Macimarian

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam. :D