Szerző Téma: Agydaganat  (Megtekintve 65776 alkalommal)

bbig

• Vendég
Fegyának
« Válasz #30 Dátum: 2007. 09 29. - 19:43:51 »
Szia Fegya
Nálad mit mutatott ki a szövettan?
A grade utáni szám lényeges, de a típus sem mellékes.
Gabié: Oligodendroglioma WHO grade: II.
Az I. jobb lenne, azt ki lehet operálni, vagy gyógyítható.
Üdv
Béla

Fegya

• Vendég
Re: 1 éves kontroll (bár inkább másfél)
« Válasz #31 Dátum: 2007. 10 09. - 20:27:53 »
Helló bbig

Köszönöm , hogy válaszoltál. Az én szövettanom is Oligodendroglioma WHO grade: II.  A doki azt mondta ,hogy ez nem rák és a daganatok között ez a " legjobb ". Vitamint én is szedek, plussz csalán és fehérhársfa teát iszom. A teát nem rendszeresen. Nekem januárban lesz a második mütét utáni kontroll. Itt tudom meg , hogy történt-e változás. Én magam nagyon bízom a természetes gyógymódban, ezért ismerem sok gyógyfű hatását. A csalán teát mindenkinek csak ajánlani tudom.  Remélem nekem sem fog növekedni. Ha tudsz valami fontos egyéb tennivalót az egészség ilyen irányú megőrzésével kapcsolatban, kérlek oszd meg velünk.    :roll:

bbig

• Vendég
RE Fegyának
« Válasz #32 Dátum: 2007. 10 10. - 22:12:39 »
Figyelgetem a dolgokat ;)
Mostanában kísérleteznek a nem körülhatárolható gliomáknál a skorpióméreg egyik alkotó elemének az igen gyenge sugárzó anyaggal történő "ötvözésével", ami a daganat közelébe juttatva megkeresi a "sérült" sejtet, hozzátapad és a sugárzás elpusztítja. A sugárzás olyan gyenge, hogy a szomszédos ép sejteket nem károsítja. Az oligodendroglioma jövőbeli kilátásait tekintve az olvasottak alapján valóban bíztató prognózisu, de sajna fennáll a veszélye a grade III - ra történő átalakulásának, ezért jobb lenne, ha teljesen el lehetne tüntetni. Erre azonban akár több évtized is rendelkezésre állhat (remélem nálad is és Gabinál is).  Remélem a kontroll nálad sem fog növekedést mutatni, és "teendő nincs" lesz a kontroll papírodra agysebészileg rávezetve.
;)
Üdv
Béla

bbig

• Vendég
Figyelek...
« Válasz #33 Dátum: 2007. 10 10. - 22:17:38 »
Még egy ötlet:
Vásárolok 1-2 kg búzát, kicsíráztatom, és lepréselem, aztán a levét elfogyasztjuk gyógyszer gyanánt. Mostanában hallottam róla, és igen sok méregtelenítő, daganat megelőző, és gyógyító szernek az összetevőjeként szerepel a búzacsíra, úgyhogy valami igazság lehet benne...
Leteszteljük...
Üdv
Béla

india

• Vendég
Re: nhedit
« Válasz #34 Dátum: 2008. 02 14. - 13:15:10 »
Idézetet írta: "bbig"
Megfigyeltem, hogy a rák ellen hatásosnak tartott készítményeknek (Culevit, Noni, búzacsíra stb) a közös jellemzője a magas "B" vitamin tartalom. Ezért adok a nejemnek Béres Energia tablettát, mert ebben a legmagasabb.

Figyelem, a B 12 vitamint rákos betegek nem szedhetik.

Bonyhadiendre

• Vendég
Agydaganat
« Válasz #35 Dátum: 2008. 04 12. - 17:07:04 »
Szia bbig!
Kicsit lassu ez a fórum,nekem nem tünik elégségesnek az info mennyiség.
Szeretném veled felvenni a kapcsolatot,mi egy "keményebb" fajtával birkózunk,doki szerint may 17 hónap.Na most közeledik a 12. hónap,ideje lenne az ürgét hitében megingatni.
Ha ugy gondolod,hogy tudunk egymásnak segiteni irj egy emilt:

habveros@freemail.hu-ra
Egyébként a MIM fórumon szoktam forogni,ha utánam akarsz nézni.
Köszi,szia Bandi.

patient

• Vendég
Re: Agydaganat
« Válasz #36 Dátum: 2008. 11 04. - 11:29:59 »
Szép napot mindenkinek!

Sajnos pontosan tudom hogy mit jelent egy ilyenen át menni! A napokban olvastam egy nagyon érdekes könyvet a témában. Ajánlom mindenkinek figyelmébe mert valóban érdekes és hasznos!
Cím: Életben Maradni (Martha Tailor)
Ha tehetitek olvassatok bele!

Üdvözlettel,
patient

gri

• Vendég
« Válasz #37 Dátum: 2008. 11 27. - 16:37:43 »

bbig

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2009. 03 27. - 12:06:52 »
Sziasztok!
Bocsánat, hogy sokáig nem írtam.
Az ok prózai: semmi változás a műtét óta.
A fórum kicsit lassan "pereg" ezért csak ritkán nézek ide.
Ha ezzel kapcsolatos kérdésetek van, küldjetek e-mailt a fegyvermester@t-online.hu -ra.
Emlékeztetőül: Olygodendroglioma WHO grade II (rezidens, csak részben lehetett kiműteni)
A nejem rokkantnyugdíjas, szedi az epilepszia elleni gyógyszert, meg normál multivitamint.
Következő kontroll 2010-ben lesz.
Remélem ez valamennyire megnyugtatja az ilyen diagnózist kapott beteget, mert ránk a frászt hozta.
A műtét pont 3 éve volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009. 03 27. - 12:10:55 írta bbig »

advmed

• Vendég
« Válasz #39 Dátum: 2009. 04 17. - 17:38:23 »
Tisztelt Betegek, érdeklödök,
Egy relativ új és reményteljes hatóanyagról szeretném tájékoztatni Önöket: DCA, avagy nátrúm diklór-
acetát. Az Alberta University kutatóinak eredménye, de föleg Dr. Evangelos Michelakis érdeme.
A célcsoportos kisérletek(clinical trials) már 2007 szeptemberében elkezdödtek.
Ime, néhány érdekes web-cim(angol):
www.depmed.ualberta.ca/dca
www.medicorcancer.com (Services>DCA therapy>DCA in the news vagy Case discussion)
www.thedcasite.com
A "youtube.com" weboldalon látnivaló is akad, ha a keresöbe Evangelos Michelakis-t irják be...
Amennyiben felkeltettem érdeklődésüket, több ismertetö anyaggal is tudok szolgálni(e-mail), de még
DCA-val is tudok segiteni, ha erre sürgösen szükség van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. 04 17. - 17:47:55 írta advmed »

SisterDawn

• Vendég
Re:Agydaganat
« Válasz #40 Dátum: 2010. 03 23. - 11:26:51 »
Szeretném az olvasók figyelmébe ajánlani a blogomat.
http://agydaganat.blogspot.com/

peter60

• Vendég
« Válasz #41 Dátum: 2010. 09 22. - 13:45:01 »
Sziasztok!
2005 júliusában tudtuk meg, MR mutatta ki, illetve biopsziát csináltak és az mutatta ki, hogy édesapámnak rosszindulatú agydaganata van. Első kezelésként sugárkezelést kapott, ami tulajdonképpen nem segített és még rosszabb lett az állapota. Gondolkodtunk, több dolgot kipróbáltunk és végül a természetgyógyászunk ajánlotta, hogy próbáljuk ki a csökkentett deutériumtartalmú vizet. Elmondtuk az orvosomnak, igazából nem mondta, hogy ne használjuk, mondta, hogy próbáljuk meg.
MR felvételt készítettek egy hónappal a sugárkezelést követően és nem hogy nem segített, hanem agresszívebbé vált a tumor. Tulajdonképpen még megpróbálkoztunk kétféle chemoterápiával, egy vénással ami nem segített és egy szájon át szedhetővel, ami elképzelhető, hogy segített valamennyit, de akkor már egy fél éve itta a Preventa vizet, és 2006 májusában volt az első jó eredmény ami azt jelenti, hogy nem terjedt már, de akkor még volt kontrasztanyag halmozás a tumoron belül.
Azóta is készültek MR felvételek 3 havonta aztán utána már csak 6 havonta, mert annyira jók voltak az eredmények, hogy felesleges volt többször elmenni. Ez azt jelenti, hogy kontrasztanyag halmozás már nincs illetve valószínűleg már elhalt a tumor mostanra.

Tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó a Preventa, pláne, ha már a Preventa-85-öt kell venni, de nekünk se volt könnyű előteremteni rá a pénzt. Mindenkinek csak javasolni tudom!

N.P.

bbig

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2011. 01 12. - 12:52:06 »
A DCA 35-40 % -ban nem volt hatással a betegekre, ezért 2008 óta nem foglalkoznak vele (az intézet honlapján az összefoglalásban olvastam) ennek ellenére ezt tartom a legígéretesebbnek.
A csökkentett deutérium tartalmú vizet nem törzskönyvezték gyógyszerként, mivel klinikai vizsgálatokban nem bizonyította hatásosságát (ha ivott valaki ha nem hasonló arányban gyógyultak meg, illetve haltak meg)
Amik az oldalon nagybetűkkel ki vannak téve mindössze olyan engedélyek, ami a sima ivóvízhez is kell, ne legyen fertőző, szennyezett pl.
ÁNTSZ, és hasonló hatóságok engedélyezték a forgalomba hozatalát, mivel nem találták ártalmasnak.

niki0915

• Vendég
gyógyulás
« Válasz #43 Dátum: 2011. 04 03. - 10:05:37 »
Kedves Mindenki!
18 éves agydaganatból felgyógyult, volt rákbeteg vagyok. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok(jelenleg Édesanyám tud segíteni, érettségi előtt állok) alternatív rákgyógyászattal kapcsolatban.
Niki (Édesanyám neve: Ildikó)
dancs.gyula2@upcmail.hu

bbig

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2011. 04 19. - 15:39:03 »
5 éve volt a műtét (Oligodendroglioma Grade II), részleges tumor eltávolítás.
Helyzet változatlan,növekedést nem mutat a legfrissebb MR szerint.
Csak Neurotop az epilepszia miatt amit a daganat okoz.
Egyéb: erőnlét miatt multivitamin.

Reméljük előbb utóbb meglelik az inoperábilis helyen lévő daganatok eltávolításának módját, és a maradvány úgy viselkedik, mint eddig.
Akkor akár évtizedek is lehetnek rá.