Szerző Téma: Sugárterápia mellékhatásai  (Megtekintve 24827 alkalommal)

Erika10

• Vendég
Sugárterápia mellékhatásai
« Dátum: 2008. 01 10. - 13:58:50 »
A férjem már 6 kemóterápián esett túl. Az orvos úgy engedte el, hogy 6 hét sugárterápia kell a saját érdekében. Erről nem volt szó egyszer sem és olyan mellbevágó volt.  :(  A párom természetesen fél a sugártól és én is. Ha valaki átesett ezen kérem mondja el, hogy mit érzett, hogy érezte utána magát, stb. Mindent elolvastunk már amit az orvosok erről írnak, de én és a párom jobb szeretnénk olyanok véleményét aki mindezen már átesett. Az orvosok csak nagyjából azt tudják mondani amit a betegek mondanak mivel Õk nem élték még meg ezeket a terápiákat.
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

dalya

• Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2008. 02 23. - 18:36:21 »
Kedves Erika!
4 kemoterápia után a 6. sugárterápiánánál tartok. Néhány percig tart, általában 10-15 percnél többet nem kell várni (Kékgolyó utca), mellékhatás mostanáig semmi sincs. 25 sugarat irtak fel, mindennap kell mennem. Az orvos szerint a fele időtől lehet, hogy nehezen nyelek majd, mert a sugár elérheti a nyelőcsövet, de ez sem kötelező és az ellen is lehet védekezni (pépeset kell enni, pár nap múlva elmúlik). Nem kell félni tőle tehát! Már azért sem, mert a kemoterápia hatását erőteljesen fokozza, azaz daganatzsugoritó hatása van.
gyógyulást, türelmet kivánok,
dalya

Erika10

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2008. 02 23. - 18:51:57 »
Mi már a 8. sugáron túl vagyunk. Egyre fájnak az alsó fogai, de már összeírtam egy csomó kérdést a doki felé. Nem tudjuk, hogy a 30 sugárból miért lesz 33???  :( Ezt mondta aki adja a sugarat.

Erika10

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2008. 03 07. - 14:16:28 »
Mi már a 17. sugáron vagyunk túl és az a baj, hogy minden keserű és savanyú a páromnak. Azt mondta az orvos erre nincs gyógyszer.:(( Sajnos nem is eszik rendesen, mert a fogai és az álkapcsa is nagyon fáj. Hiába csinálok neki pépeset és minden fűszer nélkül akkor sem jó.
Hátha van valaki akinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Erika

Idézetet írta: "dalya"
Kedves Erika!
4 kemoterápia után a 6. sugárterápiánánál tartok. Néhány percig tart, általában 10-15 percnél többet nem kell várni (Kékgolyó utca), mellékhatás mostanáig semmi sincs. 25 sugarat irtak fel, mindennap kell mennem. Az orvos szerint a fele időtől lehet, hogy nehezen nyelek majd, mert a sugár elérheti a nyelőcsövet, de ez sem kötelező és az ellen is lehet védekezni (pépeset kell enni, pár nap múlva elmúlik). Nem kell félni tőle tehát! Már azért sem, mert a kemoterápia hatását erőteljesen fokozza, azaz daganatzsugoritó hatása van.
gyógyulást, türelmet kivánok,
dalya

Erika10

• Vendég
Re: Sugárterápia mellékhatásai
« Válasz #4 Dátum: 2009. 02 04. - 16:34:20 »
Ha valakit érdekel és a nyakára, arcára kapott sugárterápiát és nincs nyálképzése hiába az Onkológustúl kapott gyógyszerek amik nem használnak. A páromnak már egy éve nincs nyálképzése és így hízni sem tud. Hétfőn megyünk, hogy megnézzék a gégészeten a nyálmirigyeket, mert sajnos a sugár kiirtotta. Találtam egy oldalt és szerintem érdemes elolvasni. http://dentalpresshungary.hu/dental-tribune/friss/2006/4/szajszarazsag
Már Magyarországon is van. Beszéltünk velük és a nyálmirigy vizsgálat után megyünk oda. http://www.prohumanitate.hu/orvoslas-2.htm   Az Onkológusunkat is érdekli a dolog, hogy működni fog-e? Majd kér beszámolót róla, mert így nagyon sok szájszárazságos betegen lehetne segíteni. A neve: SALIPROTECT

Rotorka

• Vendég
Re:Sugárterápia mellékhatásai
« Válasz #5 Dátum: 2011. 01 31. - 14:01:21 »
Érdeklődnék, hogy miért nem írtok ebbe a topikba? Engem továbbra is érdekelne, hiszen különböző emberek vagyunk és mindenkire különbözőképpen hat. Kíváncsi lennék több ember tapasztalataira...írjatok, hogy rátok hogy hatott a sugár?!

kirany

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2011. 03 08. - 21:14:15 »
Szia Rotorka!

Az én édesanyám esetében a sugárzás egyértelműen fáradékonyságot okoz. Bár ez is változó. Van olyan nap, mikor nem bír nyugton maradni és van olyan, mikor egész nap kedvtelen, fekszik.Gyakoribb a 2.eset.
Édesanyámnak nagy fájdalmai is vannak. Talán mondhatom, hogy 1 picit csökkentette a fájdalmát az eddigi kezelés.
Amit még észrevettem rajta, hogy étvágytalanabb.
Eszik, eszeget de...
Illetve van még egy dolog ami feltűnt nekem, hogy napközben többször elkezd fázni!

peter

• Fórumtag
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2015. 08 12. - 08:18:51 »
Sziasztok!

Látom régen volt hozzászólás, de azért megpróbálom..

Engem szintén érint a szájszárazság, és nagyon érdekelne, hogy segített-e vmit.. Vagy esetleg más módszer?

Üdv: Péter

peter

• Fórumtag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2015. 11 15. - 12:50:38 »
Üdv Mindenkinek!!

Ami a szájszárazságot illeti, a Kecskeméti Dr Molnár utánajárt, és megtalálta a megfelelő megoldást..
Nekem bevált! A kulcs a Xylit..