Szerző Téma: nyálas dolgok  (Megtekintve 7903 alkalommal)

Fruzsi03

• Vendég
nyálas dolgok
« Dátum: 2006. 06 05. - 14:01:15 »
Sziasztok!
 Mindennek előtt minden jót kívánok ennek az oldalnak. Sok embernek nyújtson segitséget!
Max! Mit szedsz a betegséged felismerésétől? megosztanád velünk.  
Ha nem zavar senkit leirom a mi történetünket, hátha tanulságos lesz valakinek.
Tavaly valamikor kora összel mondta a férjem hogy olyan valami van a szájába oldalt, mint mikor valaki megharapja evés közben belül a száját. Mi sem gondoltunk másra. Ahogy másnak elmúlik, úgy nekünk is el fog. Telt múlt az idő, és 1x-2x jött valami allergiás baj, amitől a fél arca földagadt. De nem mindig azon az oldalon, ahol azt a bizonyos csomót érezte. a másodszori dagadásnál orvoshoz fordultunk, ahol felületes vizsgálat utáninjekcióval kezelték az allergiás tüneteket. Ami el is múlt, de senki nem szólt arról, hogy mi az a valami apa szájába. Pedig minden egyes alkalommal más más orvoshoz mentünk, hogy hátha ....több szem többet lát.  Igy teltel azév végeis, amikor is a férjem mondta hogy úgy érzi hogy nő ez a valami a szájába Kértem menjünk orvoshoz, de ő nem akarta az ünnepeket elrontani,  így nem mentünk sehova. Majd idén januárjában már a bal archúst teljesen elfedte ez a valami. Olyat képzeljetek el, mintha egy laska gomba nőtt volna a belső szájhúsra. 1 ponton kapcsolodott az archúshoz. Ekkor lement a munkahelyén az orvoshoz, aki megnézte, és mondta hogy ez egy ""vadhús"" amit ambulánsan akárki levesz onnan. Gondoltuk ha így van, akkor elmegyünk valahova. Beis mentünk a honvéd kórházba, ahol beutaló kell aszájsebészetre. Ott  fölmentünk a fogászatra, mondván majd ők adnak egybeutalót. A doktornő meg is nézte apa száját, majdkiküldte, hogy irja a beutalót.  Ezzel nem is volt gond, csak 2 órát vártunk a papirra, amit ígyutólag  már beláttunk, hogy nem volt fölösleges. Amikor is behívott a doktornő, közölte, hogy ő nagy bajt lát, és elnézéstkért, hogy ennyi ideig váratott magára, de  olyan orvost keresett, akinek nyugodt lelkiismerettel oda mer adni. Igy kerültünk  át egyfővárosi kórházba, ahol már vártak minket  Ott nagyon lelkiismeretes főorvos mikormegvizsgálta apát, elmondott mindent. Hogy valójában egy rosszindulatú nyálmirigy daganatot lát, de menjünk vissza szerdán, mert akkor onkológus is meg tudja nézni. De addig is megcsináltatottminden vizsgálatot ami a mielőbbi műtéthez kell. Az onkológus véleménye a főorvost igazolta Apának nyálmirigy daganata van. Soha nem dohányzott, és nem folytatott italozó életmódot sem, holott mind a két orvosnak az első kérdése az volt, hogy mennyi cigit, szív, és mennyi töményet iszik. A következő hétre már műtéti kiirásunk volt. A műtét előtt jött a főorvos és minden eshetőséget elmondott, hogy felnyitja az álkapocs mentén, és a beteg archúst eltávolitja, majd azonnan hiányzó szövetett a felkarból pótolják.   Így nem is tünt túl bonyolúltnak. Igen ám, de a felkarból kivett szövet nem volt beültetésre alkalmas, a vékony vérerek miatt, így a csukló belső részénél lévő szövetett vették ki, és azt pótólták  a szájba hiányzó szövetrésszel. A karról hiányzót pedig a comb bőrével pótólták. Ez a műtét 11 órás volt. Az alkari vénát is bekellett ültetni, hogy a megfelő vérellátást pótólják  A gond itt kezdődött, mert a műtéti duzzanattól elnyomódott a frissen beültetett véna, ami elzárta avér utját, és 2 nap múlva kiderült, hogy hal el a beültetett szövet. Ujabb műtét. A főorvos úr közölte, hogy ha csak a véna hallt el, akkor szerencsénk van, de ha aszáj nem fogadja el az új szövetett, akkor a nyelvből kell pótólni a szájhúst. Azt már a képzeletetekre bizom, mennyire keseredtünk el! De a szerencse mellénk állt, ((máramennyire  ilyenkor van szerencse)))és csak vénaelzáródás volt.   Aztán még jött 2 műtét de ezek már elenyészőek voltak az elsőhőz képest Amit csak tanácsoltak, mi mindent úgy hajtottunk végre a műtétek alatt. Rengeteg céklalé nyersen, meg minden olyan zöldség, amiből levet lehet facsarni. Nem is ezek azok amik igazából fjdalmasak voltak, hanem azutánna következő kezelések.  Sugárteráoiára volt időpontunk. A doktorúr  agyógyulásért még 3 kemóterápiát is elrendelt. Hát mit ne mondjak, a kinok kinja ez az egész. A sugárterápiától az első másfél hétben főlégett apa szája. Sebes lett és vörös. Nem tudott semmit enni-inni, még a víz iscsípte. Mindent megpróbálunk. Alkoholmentes szájvíztől, a Biotene fogkrémig, a műnyáltól a a nyálképzésig mindent.  De sajnos az a tapasztalatom, hogyha magadnak nem jársz utánna dolgoknak, akkor a kutya se mondja meg hogy mivel próbálkozz. Volt 2 olyan esetünk, hogy én kérdeztem rá a dokinál egy szerre, hogy használhatjuk-e. Most kapaszkodjatok meg, nem is igen ismerte a szert, ami végül is egy bevonatott képez belül a szájba, hogy a felégett  szájhúst valamelyest védje az ételek okozta csípős érzéstől Sőőt a patikákba se hallottak róla. De sikerült megszereznünk, és hatással volt ránk.  kevésbé fájt a felégett szájüreg az evések alatt. 2 kemót kapott apa a háromból, A 3.-at már nem kapja meg, mert nagyon sokatt fogyott. De senkinek nem kívánom a kemó utóhatását. Apa 4 napig csak hányt, hiába kapott Kytrilt rá. Semmi nem maradt benne.Már attól féltem kiszárad, mert a  víz is kijött.  Vannak persze kiegészitő bogyók, löttyök amiket eszünk-iszunk. Ha valakit érdekel mik ezek leirom. A legfontosabb hogy meg akarunk gyógyulni, és MEG IS FOUNK GYÓGYULNI!!!
Hát nagyvonalakba ennyi a mi történetünk, aminek még valójában nincs vége Még 4 sugárkezelés van hátra, és aztán erőteljes gyúgyulásnak esünk neki.
 Mindenkinek jó egészséget kívánunk, és mindenekfölötti ERÕt a gyógyuláshoz!!

Balika

• Adminisztrátor
  • Fórumtag
nyálas dolgok
« Válasz #1 Dátum: 2006. 06 05. - 17:20:29 »
Szia Fruzsi!

Üdv a fórumon. Remélem hamarosan javul a férjed állapota.

Ez a gyógyszer, ami végül is használt a nyálatlanságra, nincs magyarországon forgalomban? (Azért kérdem, mert említetted, hogy a patikusok sem nagyon hallottak róla).

Esetleg leírnád a nevét?

Üdv + jobbulást,
Balázs
Fórumadmin

Fruzsi03

• Vendég
nyálas dolgok
« Válasz #2 Dátum: 2006. 06 05. - 18:00:27 »
Szia Balázs!
Köszike az üdvözlést, és a jó kívánságokat! Kérdésedre válaszolva, igen kapható itt magyarországon. Nekem egy kolleganőm hívta rá fel a figyelmet, arra a szerre, ami egy réteget von a száj belső részére, ami gátolja az ételek okozta csipést a sebes szájba. a neve Gelclair, és a Humantrade Rt raktáraiban van ilyen gyógyszernek nem minősülő készítmény. A nyálképzésre olyan gyógyszert találtam itt a netten, amiről az orvosunk irt publikációt egy szaklapba, csak nem irta fől, csak a mi kérésünkre. Ezért mondtam, hogy mi jártunk utánna, mit mire hogyan használjunk. Mi már ""profik"" vagyunk a szondán át való táplálásba,((hat hétig igy evett apa))) és minden egyébbe amit erről tudni lehet. Szívesen adok tanácsot bárkinek, aki hasonló cipőbe jár, vagy várható  ilyen eset!! Bár soha senkinek ne kelljen ezt megélnie!!

Kalács

• Vendég
nyálas dolgok
« Válasz #3 Dátum: 2006. 12 28. - 22:51:28 »
A férjem december 6.-7. táján ment el a fogászához, hogy 2-3 hónapja nem múló "aftája" van, ami nagyobb az átlagnál. (kisebb babérlevél szerű) - kiderült rosszindulatú a dolog.
December 11.-én már a Mária u.-i szájsebészeti Klinikán feküdt.10 napig kapta a kemoterápiát.Látom, hogy fél. 63 éves és nagyon szeretem őt (én vagyok 52).
Azt mondták, hogy jól reagál erre, de jan.25.-től kap sugárkezelést 30 alkalommal!!!
 Félek tőle előre. Hogy fogja bírni. Ha ezt végigviszi, állítólag nem kell műtét (?).
A nyálmirigyei kihalnak. Vagy visszajön 2-3 év múlva, vagy nem...
Állítólag az Aloa Vera gél segít, enyhít az égésnyomokon. Állítólag a Preventa víz is jó. Mi az igazság ezekben.
Avemart szedünk, útálja, de napi 1 zacsakkal megissza :D .
Miben segíthetek Neki, hogy könnyebb legyen??

Bárki tanácsát megköszönöm.    És TUDOM, hogy meggyógyul, csak az a baromi nehéz, hogy nem tudok többet segíteni.
Mert bármit tehetünk, a tényekkel Neki KELL szembenézni.Köszönöm: Kalács

kriszti

• Vendég
nyálas dolgok
« Válasz #4 Dátum: 2007. 01 01. - 22:16:06 »
Kedves Kalács!

Részemről egy dologban hiszek, Németországban, az Egyesült Államokban nagyon elterjedt, itt szinte senki sem ismeri még,  Colostrum a neve. A szarvasmarha ellés utáni tejéből készül, számtalan értékes immunbiológiai anyagot tartalmaz. Németországban orvosok ajánlják a kemo és sugár mellékhatásainak enyhítésére. Nézd meg a www.colostrum.hu vagy ha tudsz németül a www.colostrum.de honlapot.
Kitartás, ha gondolod írj.

Üdv. Kriszti

Erika10

• Vendég
Re: nyálas dolgok
« Válasz #5 Dátum: 2009. 02 09. - 11:35:57 »
A férjem már 1 éve túl van a sugárkezelésen amit a nyakára kapott összesen 66-ot. Én találtam egy oldalt ami segít a nyálképzésben. http://dentalpresshungary.hu/dental-tribune/friss/2006/4/szajszarazsag Már Magyarországon is csinálják és ha minden igaz szerdán. http://www.prohumanitate.hu/orvoslas-2.htm  Az orvosok nem mondanak semmit, de mi kipróbáljuk. több mint 10 kg fogyott a férjem, eddig sem volt kövér és minden étel átszalad rajta. Próba szerencse mi megpróbáljuk. További jobbulást!!

A férjem december 6.-7. táján ment el a fogászához, hogy 2-3 hónapja nem múló "aftája" van, ami nagyobb az átlagnál. (kisebb babérlevél szerű) - kiderült rosszindulatú a dolog.
December 11.-én már a Mária u.-i szájsebészeti Klinikán feküdt.10 napig kapta a kemoterápiát.Látom, hogy fél. 63 éves és nagyon szeretem őt (én vagyok 52).
Azt mondták, hogy jól reagál erre, de jan.25.-től kap sugárkezelést 30 alkalommal!!!
 Félek tőle előre. Hogy fogja bírni. Ha ezt végigviszi, állítólag nem kell műtét (?).
A nyálmirigyei kihalnak. Vagy visszajön 2-3 év múlva, vagy nem...
Állítólag az Aloa Vera gél segít, enyhít az égésnyomokon. Állítólag a Preventa víz is jó. Mi az igazság ezekben.
Avemart szedünk, útálja, de napi 1 zacsakkal megissza :D .
Miben segíthetek Neki, hogy könnyebb legyen??

Bárki tanácsát megköszönöm.    És TUDOM, hogy meggyógyul, csak az a baromi nehéz, hogy nem tudok többet segíteni.
Mert bármit tehetünk, a tényekkel Neki KELL szembenézni.Köszönöm: Kalács

Erika10

• Vendég
Re: nyálas dolgok
« Válasz #6 Dátum: 2009. 02 25. - 13:10:56 »
Kedves Kalács!!!
A páromnak lett nyálképzése. Most már nagyon jól eszik és az életkedve is jobb. Neki is kiölték a nyálmirigyiket. Próbáld meg hátha nektek is segít. http://www.prohumanitate.hu/orvoslas-2.htm  A készíményt Németországból hozzák be és nem is drága. a neve Nisita Lutschtabletten. http://www.eurapon.de/1287297/551361235563054/ Ez már német oldal. Futár is hozza. Ha érdekel nagyon szívesen segítek. szukacs@freemail.hu