Szerző Téma: Spermabank  (Megtekintve 6990 alkalommal)

Lion

• Vendég
Spermabank
« Dátum: 2009. 02 09. - 13:47:08 »
Sziasztok.

Gondoltam, írok pár sort a tapasztalataimról, amelyek információt adhatnak azoknak, akiknek szüksége lehet spermabankolásra. A fórumon néhány helyen felbukkan ez a téma, de így talán egyszerűbb megtalálni a válaszokat. Ezenkívül olvastam problémákról, amelyek kikerülhetők lettek volna, ha kellően lettek volna tájékoztatva a betegek a bank részéről.

Szóval amit tudni kell, hogy a spermium két féle módon használható fel bankolás után. Az egyik a lombikbébi program, a másik az inszemináció. Nagyon fontos, hogy inszemináció csak akkor alkalmazható a későbbiekben, ha a páciens spermája megfelelő minőségű és mennyiségű. Amennyiben a sperma megfelelő minőségű,  akkor is csak bizonyos mennyiség után használható inszeminációra, ezért több alkalommal kell mintát adni, hogy ne csak a lombikbébi programra legyen elegendő a minta mennyisége. Ezt azért írom, mert volt olyan a fórumon, akinek minden rendben volt a minőséggel, de nem tájékoztatták, hogy milyen módok közül választhat, így csak a kezelése után tudta meg, hogy az általa leadott minta mennyisége nem elegendő inszeminációra, pedg ők azt szerették volna választani.

Ha valakinek a spermája nem elég életképes, számára csak a lombikbébi program maradhat. Ilyenkor is érdemes többször mintát leadni, mert azzal növeli a későbbi sikeres megtermékenyítés esélyét.

Az árakról is egy kicsit: Azért nem kell plusz díjat fizetni, ha valaki többször ad le mintát. Ha jól tudom, három minta tárolása van benne az árban, ami elég mennyiség. Mintát ennél többször is lehet adni, viszont akkor plusz díjat fizet az ember vagy kérheti, hogy az életképesebb mintát cseréljék ki egy rosszab tulajdonságúra, ez pedig ingyenes és csak rajtad áll, hogy hányszor próbálkozol.

Heredaganatosoknak kedvező áron történik a tárolás. Kb. feleannyiba kerül, mint normál esetben.

Egy érdekesség: a bankban mondták, hogy mostanában egy dologgal szemben értetlenül állnak, mégpedig, hogy kemoterápia után a betegek 23%-ának jobb lett a spermaképe.

Ezenkívül tudni kell, hogy a kezelések  (sugár, kemó) utáni két évben sokaknak teljesen helyreáll a nemzőképessége. Persze, van akinél nem, ez is tény.

Mindenesetre azt kívánom mindenkinek, aki ezzel a problémával találkozik, hogy tartozzon azok közé, akiknek természetes úton foganhat babája. Jó egészséget és gyógyulást mindenkinek.

Remélem, lesz olyan, aki hasznosnak találta ezeket az infókat.

Üdv,

Lion.

tc23

• Fórumtag
  • *
Re: Spermabank
« Válasz #1 Dátum: 2009. 02 13. - 08:15:02 »
tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2009. 02 13. - 20:22:13 »
Én is fagyasztattam anyagot, de nem volt rá szükség, termeészetes úton született két gyermekem a műtétem után.
Születtem: 1979
baloldali műtét: 2004 december
T1-es seminoma
Kezelés: sugárterápia

Lion

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2009. 02 13. - 21:18:48 »
Szia alga.

Örülök annak, amit írsz. Bátorító lehet másoknak is. Gratulálok a családodhoz.

Üdv,

Lion.

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2009. 02 14. - 18:29:26 »
Köszi! Mellesleg a dokik az értékeimet nézve azt mondták, hogy nemigen lesz már gyermekem, a Jóisten meg mást gondolt. :)
T1-es seminoma

tc23

• Fórumtag
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2009. 02 16. - 11:39:03 »
GRATULÁLOK!

Nekem is klasszikus úton-módon lett gyermekem.
tc 23
Születtem: 1974 
A betegségről:
100% embryonale carcinoma/nonseminoma 2003-ban I. stádium
Gyógymód: bal oldal műtét, 2 kör kemoterápia (vinblastin, cisplatin, bleomycin)

dzsina

• Vendég
Re:Spermabank
« Válasz #6 Dátum: 2012. 02 07. - 11:10:44 »
Sziasztok.Sajnos páromat 30 éve here rák miatt sugarazták és nem lehet azóta sem gyereke.(Előtte oliga spermia volt az eredménye sugarazás után azoo spermia.(((Azt mondták csak donor jöhet szóba.Állítólag a sugarazás mindent elölt ami a spermiumokat termelte.((Járt már így valaki?És utána mégis sikerült a baba?:Légyszi segítsetek nagyon szeretnénk babát.Volt párom 10 éve spermium vizsgálaton hátha azóta változtak volna az eredmények de nem továbbra is azoospermia:((((((( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Badam

• Fórumtag
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2012. 02 07. - 12:33:45 »
Szia!

Sajnos nem nagyon tudok konkrét tippet adni, mert 30 évvel ezelőtt - hát az jó rég volt. Gyanítom, hogy a párod most akkor olyan 45-50 körül lehet.

A leírtakon csak szakemberek tudnak segíteni, keressetek fel egy andrológiai szakrendelést, valószínűleg újabb spermaanalízis is szükséges lesz. Étrend, életmód változtatással lehet segíteni a dolgokat, meg vannak rá gyógyszerek is, de minden az okoktól függ.

Üdv
Születtem: 1985
Jobboldali műtét: 2009 július, egy héttel előtte vettem észre
Tiszta seminoma, I/B (T2N0M0S1), ér-, nyirokér betörés nélkül
Kezelés: 2x BEP
A hatályos kezelési protokoll: http://www.kozlonykiado.hu/kozlonyok/Kozlonyok/6/PDF/2008/9.pdf

dzsina

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2012. 02 08. - 14:18:01 »
Igen most vettem neki Maca Vibe-t hátha segít meg vettem még neki E vitamint is.
Sajnos párom nem akar menni már dokihoz hisz Ő azt mondta neki nem lehet gyereke ennyi.Ő bele törödött.Sajnos egyszer 10 éve rábeszéltem egy ilyen kontrol vizsgálatra ahol megint csalódás érte.Azt mondta oda is kár volt elmenni:(Nem hiszem, hogy 10 év elteltével újra lemenne dokihoz.((Lehet el kell fogadni ezt a szörnyű dolgot:(

alga79

• Fórumtag
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2012. 04 17. - 23:13:00 »
dzsina: Örökbefogadáson nem gondolkodtatok? Mondjuk nekem is azt mondták, hogy amit a műtét nem tett tönkre, azt elintézte a sugárkezelés, de úgy látszik, hogy akadt még használható sejtem. :)
T1-es seminoma