Szerző Téma: Konkrét tünet??  (Megtekintve 5576 alkalommal)

Bizonytalan

• Vendég
Konkrét tünet??
« Dátum: 2006. 12 03. - 00:02:23 »
Üdv Mindenkinek!

Nos abban a fura helyzetben találtam magam, hogy egy éve találtam egy kis "darabkát" a bal herémben, természetesen orvoshoz fordultam aki kapásból azt mondta hogy nincs semmi. Sajna ez engem nem nyugatott meg és azóta is tapogatom. Konkréttan azt szeretném tudni hogy rák esetében, mit is kell kitapintani?? Ez valahogy lemaradt az összes ehhez füződő internetes cikkből, nem tudok rájönni, hogy vajon természetes dolog vagy netán rák.

Valaki pls segítsen és írja körül.

Köszönöm!

Balika

• Adminisztrátor
  • Fórumtag
Re: Konkrét tünet??
« Válasz #1 Dátum: 2006. 12 03. - 10:30:15 »
Idézetet írta: "Bizonytalan"
Üdv Mindenkinek!

Nos abban a fura helyzetben találtam magam, hogy egy éve találtam egy kis "darabkát" a bal herémben, természetesen orvoshoz fordultam aki kapásból azt mondta hogy nincs semmi. Sajna ez engem nem nyugatott meg és azóta is tapogatom. Konkréttan azt szeretném tudni hogy rák esetében, mit is kell kitapintani?? Ez valahogy lemaradt az összes ehhez füződő internetes cikkből, nem tudok rájönni, hogy vajon természetes dolog vagy netán rák.

Valaki pls segítsen és írja körül.

Köszönöm!

Szia!

Mit mondott pontosan az orvos, amikor azt mondta, hogy nincs semmi?
Konkrétan ugyan nem tudom, milyen érzés, csak azt tudom mondani, hogy ha elkezdesz olyat érezni, ami korábban (pl. 1 hónappal azelőtt) nem volt ott, akkor feltétlenül meg kell nézetni.

Ha nem bízol abban az orvosban, aki megvizsgált, feltétlenül menj el egy másikhoz. Kérd meg, hogy magyarázza el pontosan, hogy milyen elváltozásokkal jár a daganat, mit kellene érezned. Orvos közt is van jobb/rosszabb, lehet, hogy az a doki még nem diagnosztizált ilyesmit, ezért nem tudja ő sem pontosan.

Mindenesetre amíg kétségeid vannak, addig járj utána, ez az idő megéri, ha tényleg valami baj van. Fontos, hogy időben kezeljenek, ha szükséges.

Persze amíg nincs a kezedben egy daganatot kimutató diagnózis, addig ne keseredj el, a lényeg, hogy derítsd ki, mi a helyzet valójában.

Üdv,
Balázs
Fórumadmin

Bizonytalan

• Vendég
Konkrét tünet??
« Válasz #2 Dátum: 2006. 12 04. - 23:18:46 »
Nos köszönöm a segítséget, ma erőt vettem magamon és elmentem egy magán urológushoz.

Õ már sokkal komolyabban vette a dolgot és alaposan megvizsgált. Szerencsére megtalálta azt amitöl féltem és mégnagyobb szerencsémre nem rák.

Ez konkréttan egy here nyúlvány ami valóban kemény és okot ad a gyanúra, de teljesen ártalmatlan.

Kb 1 tonnás kő esett le a szivemröl, mindenkinek csak azt tudom ajánlani hogy ne halogassa a vizsgálatot mert a bizonytalanság engem már majdnem az őrületbe kergetett..

Üdv!

Balika

• Adminisztrátor
  • Fórumtag
Konkrét tünet??
« Válasz #3 Dátum: 2006. 12 05. - 06:11:56 »
Örülök, hogy minden oké.

A legelső út mindig az orvoshoz vezet. Addig kell vizsgálatról vizsgálatra, orvostól orvosig járni, amíg nincs pontos diagnózis.

Üdv,
Balázs
Fórumadmin

krisztyna

• Vendég
konkrét tünet??
« Válasz #4 Dátum: 2006. 12 06. - 08:40:32 »
Addig kell menni,amíg vki meg nem mondja a kérdésre a választ.A magán orvosok sokkal alaposabbak-tapasztalat.  Krizstyna